Ale jazda, czyli endorfiny i konie

Wyrwij się z szarej rzeczywistości na moment. Na godzinę w tygodniu albo częściej. Nie daj się pochłonąć monotonii życia codziennego. Nie przepadnij w egzystencji rozliczonej co do minuty. Ale podaruj sobie odrobinę (albo więcej!) szczęścia i wolności. To trudne, w dzisiejszych czasach, kiedy ogarnia nas lenistwo i wygoda życia przed tv, laptopem lub z nosem w smartfonie.

Zamiast na kanapie – w siodle

Jazda konna może stać się dla nas prawdziwym wybawieniem. Wreszcie ruszymy się sprzed kanapy i zapewnimy sobie aktywny wypoczynek. Jazda rekreacyjna to połączenie wysiłku fizycznego z odpoczynkiem psychicznym. Nic tak nie oczyści naszego umysłu z niedobrych emocji jak godzinna jazda pośród łąk i lasów. Albo ćwiczenia pod namiotem w deszczowy dzień. Sam kontakt z wielkim i pięknym zwierzęciem to już rodzaj terapii. Sto razy lepszej niż wieczór przed tv.

Endorfiny ze stadniny

Warto więc poszukać w najbliższej okolicy stadniny, w której zrobimy pierwsze kroki w zakresie jazdy konnej. To naprawdę wciągająca forma sportu. Angażuje umysł i ciało. Pozwala się zapomnieć w tym pozytywnym sensie, kiedy to znikają troski dnia codziennego i ładujemy akumulatory do dalszych działań. Endorfiny, które złapiemy w stajni, trudno porównać z czymkolwiek. Rewelacja sama w sobie i uwolnienie pozytywnych emocji.

Jak się przygotować do pierwszej jazdy?

Warto wybrać się na próbną jazdę, właściwie oprowadzankę, z instruktorem, żeby przekonać się, czy jazda konna jest dla nas. Kiedy już się zdecydujemy na częste wizyty, to wtedy można zainwestować w wygodną odzież i akcesoria do jazdy konnej. Rewelacyjne rzeczy tego typu proponuje nam  sklep jeździecki Equishop. Znajdziemy tutaj naprawdę wszystko dla konia i jeźdźca, także dla tego, który liczy niewiele lat.

Related

Jedzenie stanowi jedną z ulubionych czynności zdecydowanej większości osób. Nie ma w tym jednak...

Jednym z najpopularniejszych elementów kobiecej szafy są sukienki i nawet panie, które preferują luźny i...