Aromaterapia to nie mit! – poczuj się cudownie we własnym domu!

Otaczanie się pięknem sprawia, że czujemy się luksusowo, elegancko i wykwintnie. Nie inaczej jest również w kwestii zapachów. Brzydkie zapachy to ostatnie czego chcielibyśmy w swoim domu, a jeżeli sam zapach czystego pomieszczenia nam nie wystarcza warto pomyśleć o aromaterapii. Zwłaszcza, że nie brakuje na rynku produktów, które zamienią nasze mieszkanie i jego pomieszczenia w jedną, wielką komnatę, w której zmysły będą się budzić do życia, a błogi uśmiech nie będzie schodził nam z twarzy.

 

Działanie zapachów na ludzki organizm jest znane nie od dzisiaj. Zajmowali się nim już starożytni Rzymianie, Egipcjanie czy Grecy. Fascynacja zapachami nie ominęła również Dalekiego Wschodu. W tamtym czasie, zależnie od regionu i czasów zapachy wykorzystywano w ceremoniach religijnych lub po prostu kosmetyce. Zapachy z czasem stały się czymś luksusowym, a na najlepsze stać było jedynie najbogatszych (co w pewien sposób przekłada się również na stan obecny). Współczesne kosmetyki prześcigają się w przepięknych zapachach, zwłaszcza te do kąpieli, jak np. Green Pharmacy olejek do kąpieli i pod prysznic Bergamotka i Limonka czy kremowy żel pod prysznic Passion Fruit&Magnolia firmy Fresh Juice.

 

Jaki, gdzie i jak?

Określone zapachy doskonale wpisują się w nasze potrzeby, nawet te codzienne, warto więc zaopatrzyć się w produkty firmy KEJ czyli naturalne olejki eteryczne o pojemności 10 ml. Problemy ze snem? Długie leżenie w łóżku przed zaśnięciem? Wystarczy olejek lawendowy np., który wypełni uspokajającym zapachem całe wnętrze i pozwoli nam bezproblemowo zasnąć. Jeżeli nie możemy skupić się na pracy, ciągle coś nas rozprasza i przeszkadza w koncentracji wystarczy skorzystać z właściwości, jakie daje olejek pomarańczowy! Dzięki niemu praca pójdzie nam jak z płatka i na pewno zauważymy wzrost naszych umiejętności zapamiętywania. Olejek mandarynkowy ma działanie antydepresyjne, dlatego też nie tylko w okolicach świąt warto wypełnić pomieszczenie tym uroczym i miło kojarzącym się zapachem. Co ciekawe, np. olejek cytrynowy świetnie sprawdza się jako środek dezynfekujący pomieszczenia. Wtedy dodajemy kilka kropel olejku do pojemnika z wodą i atomizerem i „psikamy” całe pomieszczenie. A jeżeli chcemy, żeby nasza podłoga była nie tylko super czysta, ale również pięknie, energetycznie pachniała dodajmy cytrynowego olejku do wody, którą zamierzamy ją umyć. Tak naprawdę olejki eteryczne w kominkach zapachowych możemy używać w całym domu, ale chyba najlepiej spełniają swoje zadanie w pomieszczeniach, gdzie możemy wypocząć: sypialni i łazience. Warto zaopatrzyć się w dobrej jakości kominek i zapas tealightów, ponieważ jest to chyba najprostszy i najczęściej stosowany sposób do korzystania z właściwości olejków eterycznych. Do środka kominka wkładamy tealight i odpalamy go, a na górze wlewamy kilka kropel wybranego olejku wraz z niewielką ilością wody. Pamiętajmy o tym, żeby co jakiś czas uzupełniać wodę.

 

 

Related

Higiena jamy ustnej to ważny aspekt ogólnego stanu zdrowia człowieka. Warto myć zęby za pomocą...

Według wielu osób ból zęba należy do najgorszych dolegliwości bólowych. Trzeba więc robić wszystko,...