Aromaterapia to nie mit! – poczuj się cudownie we własnym domu!

Otaczanie się pięknem sprawia, że czujemy się luksusowo, elegancko i wykwintnie. Nie inaczej jest również w kwestii zapachów. Brzydkie zapachy to ostatnie czego chcielibyśmy w swoim domu, a jeżeli sam zapach czystego pomieszczenia nam nie wystarcza warto pomyśleć o aromaterapii. Zwłaszcza, że nie brakuje na rynku produktów, które zamienią nasze mieszkanie i jego pomieszczenia w jedną, wielką komnatę, w której zmysły będą się budzić do życia, a błogi uśmiech nie będzie schodził nam z twarzy.

 

Działanie zapachów na ludzki organizm jest znane nie od dzisiaj. Zajmowali się nim już starożytni Rzymianie, Egipcjanie czy Grecy. Fascynacja zapachami nie ominęła również Dalekiego Wschodu. W tamtym czasie, zależnie od regionu i czasów zapachy wykorzystywano w ceremoniach religijnych lub po prostu kosmetyce. Zapachy z czasem stały się czymś luksusowym, a na najlepsze stać było jedynie najbogatszych (co w pewien sposób przekłada się również na stan obecny). Współczesne kosmetyki prześcigają się w przepięknych zapachach, zwłaszcza te do kąpieli, jak np. Green Pharmacy olejek do kąpieli i pod prysznic Bergamotka i Limonka czy kremowy żel pod prysznic Passion Fruit&Magnolia firmy Fresh Juice.

 

Jaki, gdzie i jak?

Określone zapachy doskonale wpisują się w nasze potrzeby, nawet te codzienne, warto więc zaopatrzyć się w produkty firmy KEJ czyli naturalne olejki eteryczne o pojemności 10 ml. Problemy ze snem? Długie leżenie w łóżku przed zaśnięciem? Wystarczy olejek lawendowy np., który wypełni uspokajającym zapachem całe wnętrze i pozwoli nam bezproblemowo zasnąć. Jeżeli nie możemy skupić się na pracy, ciągle coś nas rozprasza i przeszkadza w koncentracji wystarczy skorzystać z właściwości, jakie daje olejek pomarańczowy! Dzięki niemu praca pójdzie nam jak z płatka i na pewno zauważymy wzrost naszych umiejętności zapamiętywania. Olejek mandarynkowy ma działanie antydepresyjne, dlatego też nie tylko w okolicach świąt warto wypełnić pomieszczenie tym uroczym i miło kojarzącym się zapachem. Co ciekawe, np. olejek cytrynowy świetnie sprawdza się jako środek dezynfekujący pomieszczenia. Wtedy dodajemy kilka kropel olejku do pojemnika z wodą i atomizerem i „psikamy” całe pomieszczenie. A jeżeli chcemy, żeby nasza podłoga była nie tylko super czysta, ale również pięknie, energetycznie pachniała dodajmy cytrynowego olejku do wody, którą zamierzamy ją umyć. Tak naprawdę olejki eteryczne w kominkach zapachowych możemy używać w całym domu, ale chyba najlepiej spełniają swoje zadanie w pomieszczeniach, gdzie możemy wypocząć: sypialni i łazience. Warto zaopatrzyć się w dobrej jakości kominek i zapas tealightów, ponieważ jest to chyba najprostszy i najczęściej stosowany sposób do korzystania z właściwości olejków eterycznych. Do środka kominka wkładamy tealight i odpalamy go, a na górze wlewamy kilka kropel wybranego olejku wraz z niewielką ilością wody. Pamiętajmy o tym, żeby co jakiś czas uzupełniać wodę.

 

 

Related

Któż z nas nie lubi wakacji i okresu, podczas którego możemy się spodziewać cudownej pogody. Jest to...