Boże Narodzenie bez śniegu

Większość z nas pamięta czasy, kiedy Boże Narodzenie poprzedzały intensywne opady śniegu. Gruba warstwa białego puchu była nieodłączną częścią świątecznej scenerii i sprawiała, że Boże Narodzenie miało swój niepowtarzalny nastrój. Czy uwielbiane przez wszystkich białe święta na zawsze odeszły do historii?

Zmiany klimatyczne

Klimatolodzy jednoznacznie stwierdzają, że musimy przyzwyczaić się do wizji świąt bez śniegu. Daleko posunięte globalne zmiany w środowisku naturalnym spowodowały, że klimat w Polsce stał się bardziej oceaniczny, co oznacza, że zimy będą łagodniejsze, krótsze i będą znacznie później nadchodzić. Czy anomalia pogodowe, na które nie mamy bezpośredniego wpływu, muszą burzyć wizję idealnych świąt? Niekoniecznie!

Zadbaj o nastrój

To, w jakiej atmosferze spędzimy święta, zależy tylko i wyłącznie od nas samych. Charakter i klimat Bożego Narodzenia tworzą przede wszystkim stylowe akcesoria i ozdoby, którymi dekorujemy dom i ogród. Jeśli chcesz, żeby za oknem rozpościerał się urzekający widok, podkreśl bryłę domu, meble ogrodowe, drzewka i inne elementy zewnętrznej architektury stylowymi ozdobami! W sklepach znajdziesz ogromny wybór różnorodnych ozdób, które subtelnie rozświetlą przydomową strefę. Warto zwrócić uwagę na modne węże świetlne i kurtyny, tworzące niezwykłą, srebrzystą taflę. Kupując dekoracje świąteczne do ogrodu, zwróć uwagę, czy produkty opatrzone są symbolem IP44, który jest potwierdzeniem bezpieczeństwa i odporności na czynniki zewnętrzne. Zamiast tradycyjnych żarówek wybierz diody LED, które nie tylko są energooszczędne, ale również charakteryzują się niezwykle długą żywotnością. Wolnostojące figury reniferów, podświetlany zaprzęg świętego Mikołaja i zielone wieńce na balustradach dopełnią wizji idealnego, zimowego ogrodu.

Related