Budownictwo inspirowane naturą – domy w konstrukcji szkieletowej

Domy drewniane przebojem weszły do polskiej architektury. Są cenione nie tylko przez osoby pragnące mieszkać taniej, ale także przez miłośników piękna. Wspaniałe projekty to jednak nie wszystko – dom z drewna może skutecznie wesprzeć nasz portfel w codziennych oszczędnościach. Jak to możliwe? Warto przyjrzeć się takim budowlom z bliska!

Dom drewniany, spełniający nasze wymagania

Domy w konstrukcji szkieletowej przywędrowały do nas ze Skandynawii oraz Kanady. W Polsce znane są od dawna, jednak dopiero od kilku lat możemy skorzystać z firm takich jak mawit.com.pl, które zaproponują nam kompleksowe działanie: nie tylko projekt, ale i szybkie wzniesienie domu. Jak to możliwe?
Budowa domu rozpoczyna się od wybrania konkretnego projektu – w biurach budowlanych znajdziemy projekty domów jednorodzinnych piętrowych i parterowych z możliwością zabudowania poddasza. Taki dom buduje się w czasie od 2 do 8 miesięcy, w zależności od tego w jakim stanie ma być oddany: surowym zamkniętym czy deweloperskim. Sama budowa może rozpocząć się w dowolnym momencie w roku. Pogoda nie ma znaczenia! Kolejny istotny element to sam projekt – wśród licznych propozycji znajdziemy także te, które posiadają garaże oraz podjazdy. Z czasem możliwe będzie także rozbudowanie samego domu.
Wybierając topową firmę zaproponuje nam ona również wykończenie wnętrza domu. Oznacza to, że nie musimy martwić się instalacją schodów, położeniem paneli. Wszystko to zrobi za nas wykonawca.

Co z ceną? Czy jest atrakcyjna?

Zdecydowanie tak – szacuje się, że koszt wybudowania domu drewnianego jest o ok. 35% niższy niż cena klasycznego domu murowanego. To olbrzymia oszczędność, szczególnie kiedy zmuszeni jesteśmy zaciągnąć kredyt. Wybranie domu drewnianego to także wyraz troski o środowisko.

Related

Sypialnia zawsze powinna zostać urządzona z należytą starannością, ponieważ wpływa to na jakość...

Wśród meblowych propozycji, które obecnie cieszą się największą popularnością znajdują się...

ortodoncja katowice torebki z nadrukiem