Cena a jakość

Mogłoby się wydawać, że prywatne firmy rozwijają się, ponieważ z różnych źródeł pozyskują fundusze na inwestycje. Jest to po części prawda, ale żeby je zdobyć, muszą pochwalić się zyskami, gospodarnością oraz planami na przyszłość, które na pewno w przyszłości się zwrócą. Projekty muszą być więc dobrze napisane, aby nie odstraszyć potencjalnych inwestorów.

Jak stworzyć dobry projekt?

Aby pozyskać pieniądze, potrzeba dobrego planu inwestycyjnego. Nie jest to jednak prosty zapis na temat planowanego remontu albo modernizacji, ale jego dokładny plan. Musi on dodatkowo zawierać kosztorys, który, choć w niewielkim stopniu określi realne koszty projektu.

Co ważne, całość nie opiewa na kilkadziesiąt tysięcy złotych, a coraz częściej liczy się to w milionach. Jak uatrakcyjnić projekt? Czy warto wybierać tańsze elementy składowe? Na te pytania odpowiemy pośrednio poniżej.

Podstawy pneumatyki

Jako przykład posłuży nam układ, którego czynnikiem roboczym jest powietrze. Można spotkać go w wielu zakładach, dlatego powstawanie nowych jest całkowicie uzasadnione. Nie jest także tajemnicą, że taka instalacja nie jest tania.

Można więc odrobinę ją uatrakcyjnić? Choćby poprzez zastosowanie tańszych zaworów rozdzielających czy rur o mniejszym pokroju? Odpowiedź jest prosta. Oczywiście, że nie. Z jakiegoś powodu, inżynierowie ją projektujący, wybrali dany model, więc tak ma pozostać.

Do czego służą zawory rozdzielające?

Aby zrozumieć, jak ważną funkcję pełnią, trzeba zrozumieć, jak działa sam układ pneumatyczny. Powietrze pod wysokim ciśnieniem wydostaje się ze sprężarki, skąd trafia do siłowników. Tam dochodzi do przemiany energii wewnętrznej na tę mechaniczną, dzięki czemu możliwe jest wprawienie tłoka w ruch.

Procesem tym właśnie steruje się przy pomocy zaworów pneumatycznych, które dawkują czynnik roboczy. Ponadto mogą decydować o tym, którymi drogami będzie się on poruszał. Na przykład w razie potrzeby można zamknąć dopływ do jednego czy dwóch siłowników, bez konieczności wygaszania całego układu. Znacząco wpływa to na ekonomię pracy, ponieważ wyklucza się okresy całkowitych zastojów.

Podsumowanie

Reasumując, zawory rozdzielające pełnią wiele funkcji w układzie, dlatego nie można ich zamieniać, a przede wszystkim rezygnować z ich obecności. Bez ich udziału, instalacja może być niestabilna, co wiąże się z jej nieergonomiczną pracą. Warto przy tym zaznaczyć, że najlepszy układ może skonstruować wtedy, kiedy wykorzystuje się dobrze napisany projekt. Jeśli jednak uznamy coś za zbędne, może skontaktować się z jego autorem.

Artykuł powstał we współpracy z OBREiUP

Related

ptastate.org https://beesafe.pl/porady/darmowy-raport-vin/ et.com.pl