Czy warto kupować biżuterię z Chin i dlaczego jest taka tania?

Każdy chyba zdążył przekonać się na własnej skórze, jak to jest kupić tanią biżuterię z niesprawdzonego źródła czy dać się nabrać na ukryte aukcje. Pokrywa się ona nalotem, czerniej i po prostu nie wygląda korzystnie po niedługim czasie. Niektórych wręcz uczula. Z kolei za piękny naszyjnik wykonany ze złota czy srebra przyjdzie nam u jubilera zapłacić niemałe pieniądze. A może by tak zapoznać się z ofertą chińskich sklepów internetowych?

Zakupy z Chin: biżuteria z chińskich platform online

Nie jest żadną tajemnicą, że za złotą i srebrną biżuterię trzeba sporo zapłacić. Jeśli jednak chcemy cieszyć się pięknym naszyjnikiem, pierścionkiem czy też bransoletką, to warto poszukać alternatyw dla tradycyjnego sklepu jubilerskiego.

Polskim klientom naprzeciw wychodzi platforma chińska Aliexpress, która oferuje piękną biżuterie i to w bardzo przystępnych cenach. Niektóre z cen są tak niskie, że wręcz nie można w to uwierzyć. Oczywiście niecały asortyment jest wysokiej jakości i nie brakuje podróbek, jednakże w dziale Fine Jewellery można znaleźć produkty wykonane z prawdziwego złota i srebra. W ten oto sposób można wejść w posiadanie biżuterii realnie wykonanej ze srebra i to bez obciążania budżetu.

Jeśli zatem ktoś chce mieć naprawdę piękną biżuterię, która będzie mu towarzyszyła przez długie lata, to jak najbardziej warto regularnie przeglądać oferty na Aliexpress. Można tam znaleźć nawet kamienie szlachetne, w tym diamenty i perły.

Kupuj taniej i bez dodatkowych kosztów na Aliexpress – dlaczego warto?

W Polsce za ładny komplet biżuterii, nawet jeśli został on wyprodukowany w Chinach, przyjdzie nam zapłacić niemałe pieniądze. Okazuje się, że ceny w krajowych sieciach handlowych są średnio o połowę wyższe niż na chińskiej platformie Aliexpress. Jeśli komuś nie uśmiecha się wydawać kilkukrotnie czy też nawet kilkunastokrotnie większej sumy pieniędzy, to jak najbardziej warto zainteresować się możliwościami oferowanymi przez Chińską Republikę. Tym bardziej, że platforma działa także w polskiej wersji językowej i oferuje szybkie przelewy online. Zakupy mogą zatem robić nawet osoby nieznające zbyt dobrze języka angielskiego, nie mówiąc już o chińskim. Jeśli kupujący otrzyma niekompletny towar czy też paczka w ogóle do niego nie dojdzie, to może on liczyć na pełny zwrot kosztów. Aliexpress ma bardzo dobry system składania reklamacji i jest pośrednikiem w sporach między kupującym i sprzedawcą. Ponadto priorytetem platformy jest trzymanie strony kupujących

Na korzyść robienia zakupów w Aliexpress przemawiają nie tylko niskie ceny dostępnych tam towarów, ale w dużej mierze także darmowa wysyłka. W większości przypadków nie trzeba płacić żadnych dodatkowych opłat za dostawę i to niezależnie od tego, w jakim kraju mieszkamy. Wszytko to dzięki polityce Chin, a dokładniej rządowi dotującemu niewielkich przedsiębiorców, pozwalając im korzystanie z usług państwowej poczty bez dodatkowych kosztów. Należy pamiętać o tym, że Chiny należą do Światowego Związku Pocztowego, a więc przesyłki po opuszczeniu granicy chińskiej są dostarczane bezpłatnie. Do organizacji tej należą wszystkie kraje UE.

Related