Czy warto zdecydować się na domy z prefabrykatów?

Branża budowlana ciągle się rozwija. Jak wiadomo „czas to pieniądz”, zatem coraz więcej deweloperów decyduje się na budowę domów z prefabrykatów betonowych. Dzięki temu kupcy już po 5 miesiącach mogą zakupić dom w stanie deweloperskim. Zatem domy z prefabrykatów to doskonała alternatywa dla tradycyjnego budownictwa.

Domy z prefabrykatów- o historii słów kilka

Na myśl o domach z prefabrykatów kojarzą się duże blokowiska, które z estetyką i pięknem nie mają nic wspólnego. Również tego typu domy z wielkiej płyty nie były dobrze wykończone. Na szczęście obecne domy z prefabrykatów betonowych nie mają nic wspólnego z budownictwem lat 70-tych .

Aktualnie to inwestor może wybrać projekt lub zatrudnić biuro projektowe. Dzięki temu projektant uwzględni wszystkie jego uwagi i zaprojektuje dom zgodny z jego oczekiwaniami i pomysłami.

Czy warto zdecydować się na domy z prefabrykatów?

Domy z prefabrykatów są coraz częściej wybierane nie tylko przez deweloperów, ale również inwestorów prywatnych. Przede wszystkim już po 5 miesiącach dom może być oddany pod tzw. klucz. Przeszkodą nie jest nawet bardzo ujemna temperatura, czy też intensywne opady śniegu

Jednak takie rozwiązanie jest też droższe. Szacuje się, że koszt budowy domu z prefabrykatów jest o 30% wyższy niż w przypadku zastosowania tradycyjnej metody. Również trwałość i odporność na uszkodzenia jest mniejsza. Domy z prefabrykatów łatwiej jest też ogrzać jednak słabo utrzymują temperaturę, przez to koszty ogrzewania mogą być znacznie wyższe.

Domy z prefabrykatów – jak przebiega budowa?

Konstrukcje z prefabrykatów są wcześniej przygotowywane zgodnie z projektem. Następnie są transportowane specjalnymi, ciężkimi pojazdami. Wykwalifikowany personel rozpoczyna budowę. Tutaj przeszkodą nie jest aura.

Jednak inwestor musi przygotować drogę, podobnie jak zapewnić parking. Warto przy tym pamiętać, że transport domów z prefabrykatów może być drogi, dlatego najlepiej znaleźć firmę z siedzibą znajdującą się, jak najbliżej naszego miejsca zamieszkania.

Zatem domy z prefabrykatów są doskonałą alternatywą dla tradycyjnego budownictwa. Jednak trzeba liczyć się ze znacznie wyższymi kosztami budowy. Z kolei można zaoszczędzić czas, a domy są zdecydowanie trwalsze niż domy drewniane, jednak nieco ustępują domom murowanym.

Artykuł zowstał przygotowany na podstawie materiałów znalezionych na hogerdom.pl

Related

Sypialnia zawsze powinna zostać urządzona z należytą starannością, ponieważ wpływa to na jakość...

Wśród meblowych propozycji, które obecnie cieszą się największą popularnością znajdują się...

hellheaven.pl inveno.com.pl kancelarie prawne katowice