Czym karmić psa?

Jedzenie stanowi jedną z ulubionych czynności zdecydowanej większości osób. Nie ma w tym jednak absolutnie nic dziwnego; w końcu nie od dziś wiadomo, że spożywanie smacznego posiłku jest czymś niezwykle przyjemnym. Warto przy tym zauważyć, że stwierdzenie do dotyczy nie tylko ludzi, ale również – a może właśnie przede wszystkim – zwierząt. Niemniej jednak należy dodać, że pokarmy nadające się do spożycia przez człowieka, nie zawsze mogą zostać zjedzone przez domowego pupila. Dlaczego więc nie powinniśmy podawać zwierzęciu jedzenia przygotowanego własnoręcznie i na co zamienić wspomniane produkty?

Błędy w żywieniu psów i kotów

Spora ilość osób karmi swoje psy i koty resztkami domowych obiadów, jak również produktami, których data przydatności do spożycia minęła kilka (a nawet kilkanaście!) dni temu. To bardzo duży błąd, który może przyczynić się do wywołania biegunki u domowego pupila, a ta do powstania niedoborów pokarmowych.
Równie częstym błędem popełnianym głównie przez właścicieli psów jest karmienie czworonoga samym mięsem, a nawet mięsem z kośćmi. Dlaczego nie należy tego robić? Otóż surowe mięso może zawierać chorobotwórcze bakterie i/lub pasożyty, które z kolei są bezpośrednim źródłem infekcji. Poza tym podając wyłącznie mięso narażamy psa na możliwość powstania deficytów wapnia i nadmiaru fosforu, co z kolei może prowadzić do chorób rozwojowych kości. Warto zauważyć, że sporym błędem jest również podawanie samych kości (np. w formie przekąski). Dlaczego? Otóż jest to najszybsza droga do niedrożności jelit. Poza tym w trakcie gryzienia zwierzę może złamać ząb lub zadławić się ostrą częścią.

Czym karmić?

Należy zadawać sobie sprawę z faktu, że wyłącznie odpowiednio zbilansowane, gotowe karmy są w stanie zaspokoić potrzeby organizmu domowego czworonoga. Z tego względu warto podawać wysokiej jakości karmy. Takowe dostępne są np. na stronie https://kalinowa.pl/sklep/.

Related

Świetlówki to bardzo chętnie wybierany tym opraw oświetleniowych. W sprzedaży bez problemu można...