Czym kierować się podczas zakupu nowego łóżka?

Według specjalistów, łóżko powinniśmy wymieniać raz na 7 lat. Jeśli zauważysz, że Twój materac stracił kształt, pojawiły się na nim wgłębienia albo łóżko uciążliwie skrzypi, nie wahaj się – kup nowy model! W łóżku spędzamy aż jedną trzecią naszego życia. Nie warto marnować tego czasu na bezsenność i bóle kręgosłupa! Jaki model sprawdzi się w sypialni? Sprawdź!

Materac

Materace kieszeniowe, sprężynowe, lateksowe, piankowe, z naturalnych materiałów… Wybór materacy dostępnych w sklepach jest obecnie bardzo szeroki! Każdy z nich charakteryzuje się odmienną budową wewnętrzną. Aby przekonać się, jaki model spełni Twoje oczekiwania, warto wybrać się do sklepu i wykonać „test na żywo”. Pamiętaj, że głównym zadaniem materaca jest zapewnienie kręgosłupowi stabilnej podpory na całej jego długości, więc powierzchnia, na której śpisz, nie może być zbyt miękka. Osoby o niskiej wadze powinny wybierać materace bardziej miękkie, natomiast cięższe – twardsze. Pamiętaj, aby długość materaca była co najmniej 20 cm dłuższa od Twojego wzrostu.

Rama

Elementem konstrukcji łóżka wpływającym na jakość snu jest stelaż. Powinien on być wykonany z mocnych, ale elastycznych listewek, które będą zwiększać sprężystość materaca, zapewniając wygodę podczas nocnego wypoczynku. Jedną z najciekawszych ofert na rynku proponuje marka Visby (kolekcja dostępna na stronie  visby.com.pl). Wszystkie ramy wykonane są z mocnego drewna bukowego albo sosnowego. Szczególną uwagę warto zwrócić na modele wyposażone w szuflady albo pojemniki na pościel. Sprytne rozwiązanie konstrukcyjne sprawdzi się w niewielkich mieszkaniach, gdzie brakuje miejsca na przechowywanie pościeli, pledów czy poduszek. Dla maksymalnego komfortu podczas snu, osoby bardzo wysokie powinny wybierać przedłużone łóżka, które pozwolą na przybranie najwygodniejszej, nieskrępowanej pozycji.

Related

Wśród meblowych propozycji, które obecnie cieszą się największą popularnością znajdują się...

Każde pokolenie ma własne zapatrywanie na świat. Rodzą się zupełnie nowe pomysły w każdej dziedzinie...

ortodoncja katowice apartamenty w Szczawnicy