Dbaj o zęby

Higiena jamy ustnej to ważny aspekt ogólnego stanu zdrowia człowieka. Warto myć zęby za pomocą specjalnej pasty. Dobrze, jeśli jest ona wysokiej jakości, a jej skład jest prosty i możliwie naturalny. Używanie jej pozwala na utrzymanie nienagannego stanu naszego uzębienia. Dobra pasta zapobiega również chorobom takim, jak próchnica. Pasta do zębów nie jest jednak antidotum na zmartwienia związane z zębami. Oto kilka porad, które pozwolą odłożyć w czasie przykrą wizytę u stomatologa.

Nici dentystyczne

Pozornie błahe akcesoria są nadzwyczaj istotne w procesie dbania o uzębienie. Między naszymi zębami niejednokrotnie zalega bowiem pokarm, który podczas żucia trafił się w tej przestrzeni. Nie warto bagatelizować tej kwestii, gdyż bakterie rozwijające się w przestrzeni międzyzębowej mogą spowodować ogromne szkody dla naszych zębów. Rynek stomatologiczny dysponuje szerokim asortymentem nici. Istnieją nawet specjalne nici stomatologiczne przeznaczone dla osób, które noszą stałe aparaty ortodontyczne. Nici te są ostro zakończone i niezwykle cienkie, dzięki czemu można posługiwać się nimi w celu czyszczenia przestrzeni między drutami aparatu a samymi zębami. To zdecydowanie lżejszy i poręczniejszy przedmiot niż szczoteczka i pasta do zębów. Ponadto nie potrzebujemy umywalki, aby skorzystać z nici. Ich używanie w miejscu publicznym nie musi wiązać się z poczuciem skrępowania.

Zbawienne płyny do ust

Nie sposób temu zaprzeczyć – woda mineralna ma korzystny wpływ na zdrowie człowieka. Nawodnienie organizmu wpływa nie tylko na ogólny stan zdrowia, ale także na samopoczucie i wygląd cery. Jednak okazuje się, że warto częściowo zrezygnować z używania wody podczas mycia zębów – zdecydowanie lepiej sprawdzają się w tym charakterze płyny do ust. Są to specjalistycznie środki wzmacniające zęby. Dużym atutem jest ich miętowy zapach i smak – wpływają dzięki temu korzystnie na oddech użytkownika i komfort z tym związany. Jak z większością tego typu środków, również płyny do ust nie są produktami, które można stosować bez ograniczeń. Wskazane jest płukanie zębów przez 30 sekund w ciągu dnia, więc optymalną opcją jest płukanie zębów podczas jednego mycia zębów w ciągu dnia. Warto uczynić to wieczorem, po ostatnim posiłku w danym dniu – wtedy mamy pewność, że cenne składniki zawarte w płynie będą miały możliwość zadziałać.

Choć pasta i szczoteczka to pierwsze skojarzenie większości ludzi kiedy pojawia się temat higieny zębów, warto zadbać również o prawidłowe użytkowanie nici dentystycznych i płynów do ust.

Artykuł zrealizowany przy współpracy z profimed.com/katalog/plyny-do-ust.

Related

Któż z nas nie lubi wakacji i okresu, podczas którego możemy się spodziewać cudownej pogody. Jest to...