Dlaczego warto postawić na domy prefabrykowane?

Osoby mające w planach budowę domu, powinny dobrze zapoznać się z obecnymi możliwościami, a mianowicie nad wyborem technologii stawiania upragnionego lokum. Chociaż domy murowane nadal cieszą się ogromną popularnością, to jednak coraz więcej osób docenia korzyści wynikające z postawienia na prefabrykaty z betonu. Czy rzeczywiście warto rozważyć tą opcję? Czy domy modułowe są godną polecenia alternatywą?

Dom murowany czy też może prefabrykaty z betonu?

W przypadku domów murowanych zwykle inwestycja postawienia go zostaje rozłożona na lata. Często nawet zdarza się, że inwestycja ta przekracza możliwości finansowe inwestora. Znacznie szybszym i stosunkowo tańszym rozwiązaniem są domy modułowe. Prefabrykaty z betonu odznaczają się trwałością, a technologia ich produkowania łączy w sobie cechy budownictwa murowanego i drewnianego. Po zaledwie paru miesiącach można cieszyć się z posiadania gotowego do zamieszkania domu, który jest dobrze ogrzany, energooszczędny oraz przyjazny dla środowiska. Okazuje się, że jeśli prefabrykaty z betonu są właściwie użytkowane, to mogą śmiało przetrwać w świetnym stanie przez nawet kilkaset lat. Na ich korzyść z całą pewnością przemawia także niska cena – aż 30% niższa, niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnych budynków murowanych.

Liczne korzyści

Każdy dobrze zdaje sobie sprawę z tego, że murowanie wiąże się z podziałem pracy na etapy, co wydłuża czas inwestycji nawet na kilka lat. Natomiast prefabrykaty z betonu są wznoszone w znacznie krótszym czasie, gdyż ponad 80% elementów jest przygotowywanych w hali produkcyjnej. Z kolei montaż prefabrykowanych modułów odbywa się na placu budowy i trwa tylko kilka dni. Jest to więc kolosalna różnica. Dodatkowym plusem jest to, że domy modułowe mogą być stawiane niezależnie od pory roku, czyli nawet przy niskich temperaturach. Żadne materiały nie muszą zalegać na placu budowy, gdyż wszystkie są przywożone w wyznaczone miejsce prosto z fabryki i są od razu montowane. Z całą pewnością jest to dobra wiadomość dla osób, które nie mają czasu na ciągle doglądanie postępów prac oraz zaopatrywanie pracowników w potrzebne materiały budowlane.

Tradycyjne budynki murowane wiążą się z większym zużyciem energii m.in. na skutek niskiej izolacyjności cieplnej, wentylacji naturalnej oraz mostków termicznych. W przypadku prefabrykatów z betonu średni koszt utrzymania jest nawet o 70% niższy. Domy modułowe szybciej się nagrzewają oraz dłużej utrzymują ciepło. Charakteryzują się także bardzo dobrą dźwiękoszczelnością, gdyż zapobiegają rezonowaniu i tłumią hałasy, a do tego są energooszczędne.

Prefabrykaty z betonu możesz zamówić w firmie Fabud – prefabrykaty z betonu

Related