Dom z drewna zamiast klasycznego budownictwa

Nowoczesne budownictwo to dzisiaj przede wszystkim zastosowanie innowacyjnych materiałów oraz jak największa energooszczędność. Szukając domu czy mieszkania dla siebie wertujemy setki ofert w poszukiwaniu miejsca, które skradnie nasze serce. Coraz więcej osób zastanawia się nad budową własnego domu – zazwyczaj jest to podyktowane chęcią kontaktu z naturą i życia z dala od miasta. Czy budowa domu to dzisiaj dobra inwestycja?

Koszty, jakie musimy ponieść

Budowa własnego domu to z pewnością inwestycja życia – warto gruntownie ją przemyśleć i być pewnym podejmowanych kroków. W przeciwieństwie do lat ubiegłych obecnie mamy do dyspozycji nie tylko szeroki wybór materiałów budowalnych, ale i ekip, które dom dla nas zbudują. Wszystko oczywiście opiera się o koszty – tylko one są barierą. Zdecydowana większość osób decydujących się na budowę domu zaciąga kredyt w banku, kolejno zaś spłaca to zobowiązanie przez długie lata. A gdyby tak wybrać dom, który nie kosztuje fortuny?

Domy drewniane szkieletowe – czym są?

Alternatywą dla klasycznego i drogiego budownictwa murowanego czy też kupowania domu u dewelopera jest wybudowanie domu z drewna. Tanie domy całoroczne oferowane są przez najlepszych producentów w Polsce. Do ich zalet należy szybka budowa, znacznie mniejszy koszt wzniesienia domu, energooszczędność.

Dom w konstrukcji szkieletowej powstaje w czasie 2-8 miesięcy, w zależności od tego w jakim stanie mają być one oddane w ręce właściciela. Niema konieczności czekania na konkretną porę roku z budową – wykorzystanie drewna sprawia, że budowa może rozpocząć się w dowolnym momencie, a jedynym elementem wymagającym schnięcia są fundamenty. Dom drewniany, w zależności od projektu, może posiadać poddasze lub klasyczne piętro, garaż, podjazd, taras.

Related

Wśród meblowych propozycji, które obecnie cieszą się największą popularnością znajdują się...

Każde pokolenie ma własne zapatrywanie na świat. Rodzą się zupełnie nowe pomysły w każdej dziedzinie...