Fornir – czy warto?

Fornir – czy warto?

Drewno, niezależnie od formy w jakiej jest wykorzystane, zawsze stanowi atrakcyjną ozdobę wnętrza. Jednocześnie zastosowanie litego drewna jest stosunkowo drogie, a montaż takich elementów może być dosyć pracochłonny oraz kłopotliwy.

Elegancka dekoracja wnętrza

Forniry produkuje się z naturalnego drewna. Wyróżniają się stosunkowo dobrą jakością. W procesie produkcji wykorzystuje się drewno z różnych gatunków rodzimych, a także egzotycznych, np. świerk, sosnę, jesion, mahoń, bambus. Dodatkowo forniry można pokryć bezbarwnym lakierem lub barwić na dowolne kolory. W ten sposób otrzymuje się bardzo duży wybór materiałów o ciekawym wyglądzie, które można dopasować do wielu różnych aranżacji wnętrza.

Najważniejsze zalety

To największych zalet tego rozwiązania należy przede wszystkim korzystna cena oraz niska waga. Pod tym względem forniry wypadają korzystniej niż lite drewno. Jednocześnie można je dowolnie łączyć oraz ciąć, co pozwala na łatwe pokrycie różnych powierzchni, w tym dosyć problematycznych miejsc takich, jak łuki oraz zaokrąglone krawędzie.

Dzięki niskiej masie oraz łatwemu montażowi fornir ma bardzo szerokie zastosowanie. Wykorzystuje się go głównie ze względu na bardzo dekoracyjny charakter. Nadaje wnętrzom bardziej przytulny wygląd, ale jednocześnie prezentuje się elegancko i gustownie. Duża różnorodność dostępnych wzorów i kolorów pozwala na dopasowanie forniru do innych elementów wykończenia i wyposażenia wnętrza, np. podłogi lub mebli.

Czy warto?

Właściwie jedyną wadą tego materiału jest wyższa podatność na uszkodzenia niż ma to miejsce w przypadku litego drewna. Jednak jego wytrzymałość jest całkowicie wystarczająca dla zdecydowanej większości zastosowań. Jest to więc korzystne rozwiązanie, które powinny brać pod uwagę wszystkie osoby pragnące wykorzystać drewno w wykończeniu domu lub mieszkania. Fornir będzie stosunkowo niedrogim i jednocześnie bardzo efektownym uzupełnieniem wystroju, które w naturalny sposób podkreśli wyjątkowy charakter każdego wnętrza.

You might also like

Dom i Wnętrze

Poszukiwanie stołu do mieszkania

Dobór odpowiedniego stołu do danego pomieszczenia jest sprawą priorytetową. Stół pełni funkcję praktyczną i estetyczną. Stoły znajdziemy w sklepach meblowych, sklepach związanych z dekorowaniem wnętrz, ale także u stolarzy czy

Dom i Wnętrze

Urządzanie pierwszej kuchni – wskazówki na start

Zatem stało się. Masz własny dom lub mieszkanie i urządzasz je. Wyposażenie funkcjonalnej kuchni to nie lada wyzwanie. Zapoznaj się z kilkoma zamieszczonymi poniżej wskazówkami i ciesz się wymarzoną kuchnią!

Dom i Wnętrze

Funkcjonalne łóżko

Decydując się na zakup łóżka do sypialni, przede wszystkim należy zwrócić uwagę czy jest wygodne, ponieważ często okazuje się, że oferowane nowoczesne meble z najnowszej kolekcji są ładne, ale niekoniecznie