Fornir – czy warto?

Fornir – czy warto?

Drewno, niezależnie od formy w jakiej jest wykorzystane, zawsze stanowi atrakcyjną ozdobę wnętrza. Jednocześnie zastosowanie litego drewna jest stosunkowo drogie, a montaż takich elementów może być dosyć pracochłonny oraz kłopotliwy.

Elegancka dekoracja wnętrza

Forniry produkuje się z naturalnego drewna. Wyróżniają się stosunkowo dobrą jakością. W procesie produkcji wykorzystuje się drewno z różnych gatunków rodzimych, a także egzotycznych, np. świerk, sosnę, jesion, mahoń, bambus. Dodatkowo forniry można pokryć bezbarwnym lakierem lub barwić na dowolne kolory. W ten sposób otrzymuje się bardzo duży wybór materiałów o ciekawym wyglądzie, które można dopasować do wielu różnych aranżacji wnętrza.

Najważniejsze zalety

To największych zalet tego rozwiązania należy przede wszystkim korzystna cena oraz niska waga. Pod tym względem forniry wypadają korzystniej niż lite drewno. Jednocześnie można je dowolnie łączyć oraz ciąć, co pozwala na łatwe pokrycie różnych powierzchni, w tym dosyć problematycznych miejsc takich, jak łuki oraz zaokrąglone krawędzie.

Dzięki niskiej masie oraz łatwemu montażowi fornir ma bardzo szerokie zastosowanie. Wykorzystuje się go głównie ze względu na bardzo dekoracyjny charakter. Nadaje wnętrzom bardziej przytulny wygląd, ale jednocześnie prezentuje się elegancko i gustownie. Duża różnorodność dostępnych wzorów i kolorów pozwala na dopasowanie forniru do innych elementów wykończenia i wyposażenia wnętrza, np. podłogi lub mebli.

Czy warto?

Właściwie jedyną wadą tego materiału jest wyższa podatność na uszkodzenia niż ma to miejsce w przypadku litego drewna. Jednak jego wytrzymałość jest całkowicie wystarczająca dla zdecydowanej większości zastosowań. Jest to więc korzystne rozwiązanie, które powinny brać pod uwagę wszystkie osoby pragnące wykorzystać drewno w wykończeniu domu lub mieszkania. Fornir będzie stosunkowo niedrogim i jednocześnie bardzo efektownym uzupełnieniem wystroju, które w naturalny sposób podkreśli wyjątkowy charakter każdego wnętrza.

You might also like

Dom i Wnętrze

Budowanie domu – jak zrobić to szybko i bez zbędnych trudności?

Współcześnie znacznie łatwiej jest nam zorganizować budowę własnego domu oraz pieniądze na ten cel. Dawniej nasi dziadkowie i rodzice poświęcali na ten cel większość życia, nierzadko budując dom swoimi rekami.

Dom i Wnętrze

Wieszak na rower

Uchwyt na rowery stanowi propozycję, mającą na celu ułatwienie przechowywania roweru, sprawiając, że będzie ono funkcjonalne, estetyczne i bezpieczne.

Dom i Wnętrze

Meble biurowe – ciekawostki oraz inspiracje

Coraz więcej osób decyduje się w ostatnich czasach na otwarcie własnej jednoosobowej korporacji w nadziei na to, że będzie to najszybsza droga do wydostania się ze swoich kłopotów pieniężnych i