Fotobudka – cena urządzenia

Fotobudki możemy spotkać dzisiaj niemal wszędzie – począwszy od dworca kolejowego, poprzez centra handlowe, a skończywszy na klubach tanecznych i imprezach weselnych. Wydaje się to niemal niemożliwe, że jeszcze kilka lat temu znalezienie jakiejkolwiek fotobudki w Polsce graniczyło niemal z cudem, gdy tymczasem na amerykańskich filmach rodem z Hollywood główni bohaterowie korzystali z nich bardzo często. Ile jednak kosztuje fotobudka i czy warto w nią zainwestować?

Fotobudka jako inwestycja

Do tematu fotobudek podchodzi się przeważnie w kontekście wykorzystania ich na imprezie, uroczystości czy po prostu wykonania sobie kilkunastu śmiesznych zdjęć ze znajomymi i przyjaciółmi. Podejdźmy do tematu jednak od drugiej strony – czy na fotobudkach można zarobić? Czy wynajmowanie fotobudek to dobry pomysł na biznes?

Fotobudka cena

Aby zacząć prowadzić działalność związaną z wynajmowaniem fotobudki należy oczywiście założyć firmę odprowadzając przez cały okres jej działania stosowne składki i podatki oraz zaopatrzyć się przynajmniej w jedna fotobudkę. Przeglądając oferty wielu producentów tego typu urządzeń konkluzja może być jedna – fotobudka kosztuje przeważnie od kilku tysięcy złotych wzwyż. Najtańsze urządzenia oferują najbardziej podstawową funkcjonalność, a to możliwość zrobienia zdjęcia i jego wydrukowania. Warto pamiętać, że fotobudka to przeważnie jednocześnie dobrej klasy aparat fotograficzny oraz oprogramowanie i cała obudowa będąca fotobudką, która musi być odporna na potencjalne uszkodzenia (czy to przypadkowe czy celowe).

Ile kosztuje zrobienia zdjęcia?

Zrobienia zdjęcia w przypadku fotobudki ustawionej na jarmarku czy w galerii handlowej to przeważnie koszt około kilku złotych (poniżej dziesięciu złotych). Od przychodu musimy jednak odliczyć koszty wynajęcia powierzchni i umowy z organizatorem danego wydarzenia, aby uzyskać pozwolenie na umieszczenie urządzenia. Co więcej, fotobudki pomimo swojej „toporności” potrafią się co jakiś czas zepsuć (to w końcu elektronika) i wymagają serwisu. Należy zapewnić również regularny serwis sprzątający wnętrze fotobudki.

Wynajem fotobudek – cena

Znacznie lepszym sposobem zarobku wydaje się wynajmowanie fotobudki na konkretne wydarzenia – czy to na osiemnaste urodziny, wesele czy nawet spotkanie rodzinne bądź imprezy integracyjne z pracy. Wtedy możemy liczyć na czysty zysk wynoszący nawet kilkaset złotych od jednego wynajęcia.

Podsumowując, inwestycja w fotobudki może wydawać się kusząca ze względu na ceny fotobudek, jednak warto najpierw dokładnie sporządzić własny biznesplan.

źródło: https://smove.pl/

Related