Idealny dom blisko miasta

Marzenie o własnym domu jednorodzinnym coraz łatwiej zrealizować: to możliwe dzięki znacznie prostszym zasadom kredytowania oraz niższym cenom materiałów budowlanych. Na polskim rynku od kilku lat obecne są również firmy oferujące budowę domu drewnianego całorocznego. Koszt budowy takiego domu jest znacznie niższy niż domu murowanego – wielu Polaków decyduje się właśnie na takie domy.

Dom ekologiczny, pozwalający na oszczędności!

Budowa całorocznego domku drewnianego rozpoczyna się od wybrania odpowiedniego wykonawcy. Na polskim rynku znajdziemy obecnie dziesiątki firm oferujących ten rodzaj domostwa. Wybierając konkretny model domu drewnianego możemy szukać pomiędzy domami parterowymi, piętrowymi, domami z możliwością aranżacji poddasza, domkami norweskimi na wąską działkę. A to nie wszystko! Po wyborze konkretnego projektu konieczne jest załatwienie wszelkich formalności związanych z pozwoleniem na budowę oraz z przyłączeniem wszelkich niezbędnych mediów. Sama budowa może rozpocząć się praktycznie w dowolnym momencie w roku – wszystko za sprawą wykorzystania drewna jako głównego materiału budowlanego. Warto wiedzieć, że jedynym elementem murowanym domu tego typu są jego fundamenty. Czas budowy domu drewnianego szacuje się na ok 2-8 miesięcy, w zależności od tego, w jakim stanie ma on zostać oddany. Najważniejsze jest jednak to, że zastosowane materiały wspierają energooszczędność domostwa i pozwolą w przyszłości zmniejszyć nasze rachunki za ogrzewanie.

Czy dom drewniany jest drogą inwestycją?

W porównaniu z domami murowanymi domy drewniane są zdecydowanie tańsze – szacuje się, że ich koszt jest nawet do 35% niższy. Dzięki temu możliwe będzie znaczące zmniejszenie wielkości kredytu oraz czasu na jego spłacanie.

Related

Zanieczyszczenie gleb to obok skażeń powietrza atmosferycznego oraz degradacji środowisk wodnych to...