Inwestujemy w działkę komercyjną

Pomnażanie zarobionych pieniędzy jest obecnie jedną z najbardziej rozsądnych dróg do niezależności finansowej. W jaki sposób to robić? Są na to różne metody, bardziej i mniej ryzykowne. Osoby, które zdołały zgromadzić jakiś kapitał, poprzez regularne oszczędności, nieraz zastanawiają się, w co je ulokować by nie tylko były one tam bezpieczne, ale również mogły zarabiać i przynosić zysk. Przykładem takiego dobrego interesu są działki inwestycyjne.

Duża inwestycja z szansą zwrotu

Jeżeli uda nam się zainwestować w działkę, która w przyszłości zostanie wypatrzona przez jakiegoś przedsiębiorcę, po jakimś czasie będzie ona mogła być odkupiona z zyskiem. Trzeba wspomnieć, że jak na razie ceny nieruchomości z roku na rok rosną o kilka procent. Co prawda wydaje się to niewiele, jednak biorąc pod uwagę to, że ceny gruntów, jakimi są działki inwestycyjne sięgają nawet do kilku milionów złotych, ten zysk może być naprawdę spory.

By inwestycja miała szansę na zwrot trzeba jednak pamiętać, że nie może być to przypadkowa działka. Trzeba dobrze poznać temat i sprawdzić, czy w oczach przedsiębiorców ma ona jakąś wartość. Jeżeli znajdujemy działki inwestycyjne w bardzo promocyjnych cenach, to warto również się zastanowić nad tym, czy nie kryje się za tym jakiś haczyk, czyli na przykład czy grunt nie ma jakichś cech, które powodują, że jest bezużyteczny pod względem biznesowym.

Opłacalny wybór

Oczywiście możemy również zdecydować, że sami wykorzystamy działki inwestycyjne na biznes, który będzie przynosił duży zysk. To dobra decyzja pod warunkiem, że bardzo dobrze znamy branżę, w której chcemy startować. W innym wypadku przedsięwzięcie może się nie udać i nie tylko stracimy zainwestowane pieniądze, ale także czas.

W przypadku chęci prowadzenia biznesu, na działce można ulokować sklep, hotel, centrum rozrywki czy domki do wynajęcia. Wiele zależy od lokalizacji i warunków gruntu. Pamiętajmy również, że zwrot zacznie się pojawiać dopiero po kilku latach, lub najwcześniej po roku.

Skąd wziąć pieniądze?

Oczywiście niektórzy są w stanie przez lata pracy odłożyć pieniądze na kupno gruntów, jakimi są działki inwestycyjne. By było to możliwe, co miesiąc trzeba odkładać przynajmniej kilkanaście tysięcy i w zależności od wielkości działki, czekać na uzbieranie kapitału nawet kilkanaście lat.

Innym wyjściem jest kredyt nie tylko na działkę, ale także tworzenie biznesu takiego, jak właśnie budowa hotelu, czy apartamentowca. Oczywiście, by można było skorzystać z pomocy bankowej, niezbędna jest wysoka zdolność kredytowa i nieskazitelna historia w tym względzie.

Artykuł powstał we współpracy z GTB Invest

Related

Znalezienie właściwej pracy aktualnie nie jest już tak dużym wyzwaniem, jak miało to miejsce jeszcze...

mna-sf.org fine-scale.org aavamobile.pl