Inwestycja w pole golfowe

W naszym kraju rozrywki takie jak gra w golfa nie są jeszcze zbyt popularne, jednakże dzięki powstającym polom golfowym z pewnością w przeciągu najbliższych lat staną się ulubionym sposobem spędzania wolnego czasu przez osoby szukające odprężenia. Dlatego inwestycja w budowę takiego obiektu może naprawdę się opłacać.

Atrakcyjność działki i jej wielkość

Oczywiście nie każdy może sobie pozwolić, by kupić działki inwestycyjne pod pole golfowe, ponieważ muszą to być grunty o naprawdę dużych wymiarach oraz bardzo rozległe. Chodzi również o to, że w naszym kraju może brakować tego typu terenów, dlatego jeżeli jesteśmy zdecydowani na taki biznes i trafimy na odpowiednia działkę, nie wolno długo się zastanawiać.

Innym pomysłem jest poszukanie działki, która jest w jakiś sposób zabudowana, ale ma odpowiednią wielkość. Można wtedy ją przystosować, oczywiście licząc się z przepisami do tego, by mogła stanowić pole golfowe. Innym ważnym czynnikiem jest atrakcyjność położenia gruntu.

Niedaleko miasta ale na łonie natury

Idealnym położeniem gruntów, takich jak rekreacyjne działki inwestycyjne jest usytuowanie w odległości maksymalnie 100 km od miasta, ale na terenach na których króluje zieleń, cisza i spokój. Prawdopodobnie jeżeli sami wybierzemy się na oględziny takich terenów, uda nam się znaleźć odpowiedni grunt lub stworzyć go z połączenia kilku działek. Szukając poprzez ogłoszenia, trudno trafić na odpowiedni grunt.

Dodatkowo działki inwestycyjne na pole golfowe muszą się charakteryzować dobrym dojazdem. Dobrze, by prowadziła do nich szeroka droga asfaltowa, ponieważ na takie rozrywki ludzie najczęściej wybierają się w weekend, kiedy na drodze jest mnóstwo samochodów. Szeroka droga ułatwi przemieszczanie się.

Opłacalność inwestycji

Pole golfowe to dość nietypowa inwestycja i zanim zdecydujemy się na jej zrealizowanie na konkretnym terenie, niezębne będzie wykonanie rzetelnego biznesplanu, którzy wskaże między innymi, czy inwestycja się zwróci, czyli, czy klienci będą korzystać z takiej formy rozrywki

Klientami takiego biznesu będą w większości ludzie zamożni, lubiący ciekawy i nietuzinkowy relaks na świeżym powietrzu oraz kochający ten konkretny sport, jakim jest golf. Trzeba pamiętać, że być może na początku nie będziemy mieć zbyt wielu klientów i właśnie z tego względu należy przygotować się na początkowe niewielkie zyski. Pole golfowe będzie wymagało również szeroko zakrojonej reklamy, ale przede wszystkim działki inwestycyjne pod taką zabudowę muszą mieć ciekawe położenie.

Artykuł powstał we wspłpracy z GTB Invest

Related

Znalezienie właściwej pracy aktualnie nie jest już tak dużym wyzwaniem, jak miało to miejsce jeszcze...

my-place.pl tyxynk.com atmlive.pl