Jak dbać o noże kuchenne?

Solidne noże kuchenne bez wątpienia zaliczyć możemy do podstawowego wyposażenia, które powinno znaleźć się w każdej kuchni. Niezależnie od tego, czy jesteś profesjonalistą czy amatorem gotującym jedynie sporadycznie, powinieneś zadbać o swoje bezpieczeństwo i komfort podczas pracy w kuchni. Jak dbać o komplet noży, aby w nienagannej kondycji służył Ci wiernie przez wiele lat? Sprawdź!

 

Zmywarka? Niekoniecznie!

Znaczna część z nas na co dzień korzysta ze zmywarki. Z przyzwyczajenia wkładamy do niej niemal wszystko, łącznie z nożami. I tutaj popełniamy poważny błąd: wysokie temperatury i ciśnienie oraz ostre środki myjące prowadzą do powolnego niszczenia ostrza oraz rączek (szczególnie drewnianych). Ważne jest, aby myć noże ręcznie bezpośrednio po każdym użyciu. Nie czekaj, aż pokarm zaschnie na ostrzu, ponieważ kwasy zawarte w pożywieniu mogą prowadzić do powstawania mikrouszkodzeń.

 

Regularne ostrzenie

Nie daj się zwieść reklamom podejrzanych producentów – nie istnieją noże, które nie wymagają ostrzenia. Aby ostrze umożliwiało bezpieczną i precyzyjną obróbkę pokarmu, powinieneś regularnie (raz na 2-3 tygodnie) delikatnie je ostrzyć. Koniecznie używaj do tego odpowiednich ostrzałek dedykowanym konkretnym typom ostrzy.  Niezwykle twarde noże ceramiczne należy ostrzyć modelami diamentowymi, a stalowe – ostrzałkami metalowymi lub kamieniami wodnymi/szlifierskimi.

 

Funkcjonalne noże na długie lata

Kupując wyposażenie kuchenne, lepiej nie zdawać się na przypadek. Aby mieć pewność, że w Twoje ręce trafia produkt najwyższej jakości, ufaj sprawdzonym markom. Na stronie gerlach.pl znajdziesz wysokiej klasy noże wykonane z wysokiej klasy materiałów, dzięki którym ostrza wyróżniają się długą żywotnością oraz precyzją.

 

 

Related

Sypialnia zawsze powinna zostać urządzona z należytą starannością, ponieważ wpływa to na jakość...

Wśród meblowych propozycji, które obecnie cieszą się największą popularnością znajdują się...

rosequarterdevelopment.org esmeble.pl castle-cgi.com