Jak ładnie wyglądać w domu?

Prawie każdy ma w swojej szafie pewne ubrania, których nie lubi. Może są trochę za duże lub za małe, mają trwałą plamę albo dziurę. Mogą także być po prostu zupełnie nie w naszym stylu. Mimo to uparcie trzymamy je w szafie, bo „nadają się do chodzenia po domu”. Czy to, że w domu możemy czuć się swobodnie i nie widzi nas nikt obcy ma sprawić, że mamy wyglądać brzydko i niechlujnie?

Miłe miejsce

Nasz dom powinien budzić w nas pozytywne skojarzenia. Zwykle dbamy, aby było w nim pięknie, czysto i przyjemnie. Czy do takiego obrazu zadbanego mieszkania pasują domownicy w wyciągniętych dresach i poplamionych T-shirtach?
To, jak wyglądamy bardzo często wpływa na to jak się czujemy. Jeśli więc nasze ubrania są brudne, włosy niedbale związane i przetłuszczone, a na nogach mamy rozwalające się stare kapcie to raczej nie wpłynie to pozytywnie na nasze samopoczucie. Wręcz przeciwnie – może je pogorszyć.

Drobne zmiany

Jeśli wprowadzimy drobne zmiany w naszym domowym wyglądzie, poczujemy się dużo lepiej. Za każdym razem, kiedy zerkniemy w lustro, zobaczymy atrakcyjną, zadbaną osobę.
Nie chodzi o to, aby w domu nie czuć się swobodnie, zakładać wyjściowe sukienki i szpilki. Estetyczny strój może być wygodny i swobodny, ale jednocześnie piękny.

Zamiast kapci

Wiele osób nie lubi dotykać gołymi stopami zimnej posadzki w kuchni czy łazience i dlatego zakładają obuwie do chodzenia po domu. Często są to stare, niemodne kapcie lub basenowe klapki. Szczególnie rażące jest to, kiedy zapraszani są goście i pani domu wita ich w ładnej sukience i brzydkich, starych kapciach na nogach.
Tymczasem, zamiast nich można założyć równie wygodne balerinki. Wykonane z miękkiej skóry lub materiałowe sprawią, że będziemy czuć się bardzo komfortowo, a jednocześnie estetycznie. Jeśli nie balerinki to może lordsy? Każde miękkie, przewiewne, płaskie obuwie będzie dobre do zastąpienia kapci.

Estetyczna wygoda

W trakcie gotowania, sprzątania czy leżenia na kanapie z książką ważna jest przede wszystkim wygoda. Można zatem założyć wspomniane wyżej balerinki, a do tego wygodne, rozciągliwe jeansy i ładny T-shirt lub koszulę w kratę. Dobrze sprawdzą się także miękkie, dzianinowe sukienki.
Taki ubiór ma szereg zalet. Nie chodzi tylko o nasze dobre samopoczucie, ale o komfort psychiczny w przypadku niespodziewanych gości czy przymusu nagłego wyjścia z domu. Nie będziemy wówczas w panice szukać sensownych ubrań na przebranie, ale z uśmiechem otworzymy drzwi gościom czy wyjdziemy do przyjaciółki, która poprosiła, żebyśmy przyjechali najszybciej jak to jest możliwe.

Grafika pochodzi ze strony Noevision.pl

Related

Higiena jamy ustnej to ważny aspekt ogólnego stanu zdrowia człowieka. Warto myć zęby za pomocą...