Jak skompletować zestaw do gry w badmintona?

Jeśli chcemy zacząć w końcu się ruszać, powinniśmy wykorzystać piękną pogodę panującą za oknem i postawić na aktywność wykonywaną na świeżym powietrzu. Takim sportem będzie np. badminton, więc spokojnie możemy się nim zająć i zadbać o swoją sylwetkę, kondycję oraz zdrowie. Zainwestujmy po prostu w odpowiedni sprzęt i akcesoria do badmintona i ruszajmy na pierwszy mecz.

Wybieramy rakietę idealną


Oczywiście najważniejszym naszym sprzętem będzie po prostu rakieta. Wybierając ją, nie kierujmy się jednak opiniami profesjonalnych sportowców. Oni mają lepsze umiejętności i potrafią dobierać sprzęt do własnych potrzeb. Sami musimy jednak wybrać się do sklepu sportowego i zacząć „przymierzać” do siebie różnorodne rakiety. Weźmy je w dłoń, wykonajmy nimi kilka uderzeń „suchych” i zobaczmy, jak się sprawdzają.

W większości przypadków najlepiej sprawdzą się jednak rakiety elastyczne. Powinny być one dość lekkie, dzięki czemu z łatwością uderzymy nimi piłkę. Zwróćmy także uwagę na materiał rakiety i nie wybierajmy sprzętu aluminiowego. Lepiej sprawdzi się ten wykonany np. z grafitu.

Kompletujemy zestaw lotek


Oczywiście najzwyklejszą lotkę możemy dostać nawet i w kiosku i zapłacić za nią dosłownie kilka złotych. Ona jednak nie będzie dobrym wyborem, bo jej waga raczej się nie wyróżni. A lekką lotką ciężko jest sterować, gdyż wiatr będzie robić to wtedy za nas. Pamiętajmy więc, że na takich akcesoriach do badmintona lepiej nie oszczędzać.

Znacznie lepiej sprawdzą się akcesoria do badmintona zakupione w profesjonalnym sklepie sportowym. Pamiętajmy, że dobra lotka musi trochę kosztować, dlatego nie starajmy się na niej za bardzo oszczędzać. Kupmy nieco cięższe lotki, bo nimi będziemy z łatwością sterować i kierować je w dowolne pole boiska. Wtedy gra sprawi nam znacznie więcej przyjemności.

Wybieramy pozostałe akcesoria do badmintona


Jeśli mamy zamiar grać na swoim podwórku, możemy zainwestować w specjalną siatkę, którą rozłożymy w dowolnym miejscu. Wyniesie nas ona nie więcej niż kilkadziesiąt złotych, a sprawi, że będziemy mogli dzięki niej grać w badmintona z całą swoją rodziną lub grupą znajomych i organizować małe zawody.

Gdy gra zacznie nam już naprawdę odpowiadać, wyposażmy się jeszcze w odpowiedni strój do ćwiczeń. Zainwestujmy przede wszystkim w obuwie, które powinno być lekkie i dość elastyczne. Następnie zaopatrzmy się w ubrania przepuszczające powietrze, dzięki którym nasza skóra nie będzie aż tak bardzo się pocić. W takiej odzieży poczujemy się bardzo komfortowo.

Artykuł powstał w oparciu o materiały dostarczone przez DIP24

Related

stomatologia estetyczna Kraków torby ekologiczne