Jak zadbać o siebie przed wielkim wyjściem?

Każdej kobiecie przynajmniej raz na jakiś czas zdarza się tak zwane wielkie wyjście. Bal, wesele własne lub kogoś bliskiego, gala – okazje mogą być różne. Każdemu też zależy, aby na takiej imprezie prezentować się wyjątkowo dobrze. Jak można o siebie zadbać przed wielkim wyjściem, aby osiągnąć pożądany efekt?

Manicure pedicure

Dłonie są naszą wizytówką. Bardzo wiele osób zwraca na nie uwagę w pierwszych chwilach znajomości. Dlatego warto zadbać, aby prezentowały się dobrze, szczególnie przy wyjątkowej okazji.
Na eleganckich imprezach panie często odsłaniają także stopy w szykownych sandałkach. Jeśli się na to zdecydujemy, pamiętajmy o kilku zasadach. Po pierwsze: do sandałek nie są wskazane rajstopy, nawet te bardzo cienkie. Po drugie: odkryte stopy muszą być zadbane, bez dwóch zdań. Dlatego przed wielkim wyjściem koniecznie zainwestujmy w manicure pedicure, dzięki któremu ta część ciała będzie prezentować się dobrze.

Sen

Wiele kobiet stresuje się tak zwanymi wielkimi wyjściami i w noc poprzedzającą imprezę trudno jest im zasnąć. Sen jest jednak najlepszym kosmetykiem, a wyspany człowiek jest nie tylko zadowolony, ale wygląda także świeżo i pięknie.
Zadbajmy zatem o to, aby dobrze pospać przed imprezą. Przed snem nie korzystajmy z telewizora i komputera. Wywietrzmy pokój, wypijmy ziołową herbatę i posłuchajmy spokojnej muzyki. To wszystko pozwoli nam się wyciszyć i prawdopodobnie łatwiej zaśniemy.

Dieta

Wiele kobiet z okazji wielkiego wyjścia chciałoby wcisnąć się w sukienkę o mniejszym rozmiarze. Czy warto podejmować takie wysiłki?
Na pewno nie powinno się głodzić – może się to skończyć niezwykle złym samopoczuciem podczas imprezy. Jeśli naprawdę chcemy schudnąć kilka kilogramów, powinnyśmy o to zadbać już kilka tygodni przed wyjściem, aby odchudzanie było bezpieczne i racjonalne.
Nie starajmy się też za wszelką cenę wcisnąć w kreację o mniejszym rozmiarze. Najważniejsze jest nasze dobre samopoczucie, a na pewno nie będziemy czuć się swobodnie w zbyt obcisłej sukni.

Manicure i pedicure dostępne są w ofercie Medica SPA Warszawa

Related

Higiena jamy ustnej to ważny aspekt ogólnego stanu zdrowia człowieka. Warto myć zęby za pomocą...

Według wielu osób ból zęba należy do najgorszych dolegliwości bólowych. Trzeba więc robić wszystko,...