Jak zadbać o siebie przed wielkim wyjściem?

Każdej kobiecie przynajmniej raz na jakiś czas zdarza się tak zwane wielkie wyjście. Bal, wesele własne lub kogoś bliskiego, gala – okazje mogą być różne. Każdemu też zależy, aby na takiej imprezie prezentować się wyjątkowo dobrze. Jak można o siebie zadbać przed wielkim wyjściem, aby osiągnąć pożądany efekt?

Manicure pedicure

Dłonie są naszą wizytówką. Bardzo wiele osób zwraca na nie uwagę w pierwszych chwilach znajomości. Dlatego warto zadbać, aby prezentowały się dobrze, szczególnie przy wyjątkowej okazji.
Na eleganckich imprezach panie często odsłaniają także stopy w szykownych sandałkach. Jeśli się na to zdecydujemy, pamiętajmy o kilku zasadach. Po pierwsze: do sandałek nie są wskazane rajstopy, nawet te bardzo cienkie. Po drugie: odkryte stopy muszą być zadbane, bez dwóch zdań. Dlatego przed wielkim wyjściem koniecznie zainwestujmy w manicure pedicure, dzięki któremu ta część ciała będzie prezentować się dobrze.

Sen

Wiele kobiet stresuje się tak zwanymi wielkimi wyjściami i w noc poprzedzającą imprezę trudno jest im zasnąć. Sen jest jednak najlepszym kosmetykiem, a wyspany człowiek jest nie tylko zadowolony, ale wygląda także świeżo i pięknie.
Zadbajmy zatem o to, aby dobrze pospać przed imprezą. Przed snem nie korzystajmy z telewizora i komputera. Wywietrzmy pokój, wypijmy ziołową herbatę i posłuchajmy spokojnej muzyki. To wszystko pozwoli nam się wyciszyć i prawdopodobnie łatwiej zaśniemy.

Dieta

Wiele kobiet z okazji wielkiego wyjścia chciałoby wcisnąć się w sukienkę o mniejszym rozmiarze. Czy warto podejmować takie wysiłki?
Na pewno nie powinno się głodzić – może się to skończyć niezwykle złym samopoczuciem podczas imprezy. Jeśli naprawdę chcemy schudnąć kilka kilogramów, powinnyśmy o to zadbać już kilka tygodni przed wyjściem, aby odchudzanie było bezpieczne i racjonalne.
Nie starajmy się też za wszelką cenę wcisnąć w kreację o mniejszym rozmiarze. Najważniejsze jest nasze dobre samopoczucie, a na pewno nie będziemy czuć się swobodnie w zbyt obcisłej sukni.

Manicure i pedicure dostępne są w ofercie Medica SPA Warszawa

Related