Jak zadbać o stopy na lato?

Stopy zazwyczaj skutecznie ignorujemy. Przez większość roku, nie mamy okazji ich pokazywać, stąd mniejsze nimi zainteresowanie i dbałość o nie. Wiele osób budzi się z tego pielęgnacyjnego letargu dopiero przed okresem letnim i zadaje sobie tym samym fundamentalne pytanie: jak zadbać o stopy na lato?

Przypomnij sobie wcześniej

Nie da się ukryć, że duże zaniedbania wymagają czasu! Warto przed okresem wakacyjnym udać się na manicure pedicure lub do podologa, jeśli mamy problem z odciskami, modzelami, czy zrogowaciałym naskórkiem.

Co więcej, o stopy należy dbać także w domowym zaciszu. Kluczowe jest ścieranie martwego naskórka, odpowiednie nawilżanie, a także peeling. Do tego musimy pamiętać, by odpowiednio dostosować pielęgnacje stóp do naszych potrzeb. Problemy ze stopami bardzo często biorą się bowiem z ich nadmiernego pocenia, ale także i przesuszania. Jak widać, ważne jest zachowanie równowagi.

Pójdź do profesjonalisty

Jeśli nie wiesz, jak dbać o stopy pójdź do kosmetyczki lub podologa i poproś o wybranie dla Ciebie odpowiedniej pielęgnacji i opisanie jej. Dzięki temu nie popełnisz podstawowych błędów, a Twoje stopy będą wyglądały rewelacyjnie.

Okazuje się, że podstawowymi problemami związanymi z pielęgnacją stóp jest: zbyt rzadkie lub zbyt częste ścieranie martwego naskórka, używanie kosmetyków, które nie są dostosowane do potrzeb naszej skóry oraz złe obcinanie paznokci. Te wszystkie błędy mogą prowadzić do późniejszych problemów ze stopami.

Wakacje lekką stopą

Dzięki zadbaniu o stopy odpowiednio wcześnie zyskujemy zdrowie, ale i piękny wygląd. To najlepsze rozwiązanie, gdy chcemy spędzić lato aktywnie, przy jednoczesnym cieszeniu się dobrym wyglądem.

Nie ignorujmy naszych stóp, bo to one niosą nas przez całe życie! Dlatego muszą być zdrowe, by szło nam się naprawdę lekką stopą. Nie przypominajmy sobie o stopach tylko na lato, ale pielęgnujmy je przez cały rok. Efekt? Zawsze zadbane i zdrowe stopy, które możemy pokazać w każdej chwili na przykład w czasie spontanicznego wyjścia na basen.

Tekst powstał we współpracy z Instytutem zdrowia i urody Medica SPA

Related

Któż z nas nie lubi wakacji i okresu, podczas którego możemy się spodziewać cudownej pogody. Jest to...