Jakie ortezy na opadającą stopę wybrać?

Wiele ludzi boryka się z ciężkimi chorobami oraz ich wpływem na całe życie. Jednym z takich przypadków jest udar, który niesie za sobą poważne konsekwencje. Najbardziej popularnym następstwem jest opadająca stopa.

Czym jest opadająca stopa?

To najbardziej popularne schorzenie, które jest następstwem udaru. Z opadającą stopą ma do czynienia około 20%, które są po udarze. To schorzenie charakteryzuje się tym, że przestają działać mięśnie, które odpowiadają za unoszenie stopy. Ulegają również uszkodzeniu niektóre nerwy, na przykład strzałkowy i piszczelowy. Wpływa to na problemy z chodzeniem, ponieważ koniczyna nienaturalnie najpierw opada palcami ku ziemi, a dopiero później pięta. Najczęściej osoby, które cierpią na takie schorzenie stosują ortezy na opadającą stopę, które umożliwiają normalne funkcjonowanie.

Jak radzić sobie z tym schorzeniem?

Choć początkowo chory może być zdezorientowany, to nie warto załamywać się, ponieważ niektóre sposoby, na przykład ortezy na opadającą stopę, które ułatwią poruszanie się bez niczyjej pomocy. Przed zakupieniem odpowiedniego sprzętu, to warto zapoznać się dostępnymi rodzajami, na przykład:

-orteza na opadającą stopę wykonana z włókna węglowego – jego główną zaletą jest trwałość oraz wygoda użytkowania,

-sprzęt wykonany z plastiku – jest stosunkowo tani, jednak może być mało komfortowy i nietrwały,

-orteza z włókna szklanego,

-orteza z włókna aramidowego.

Kompromisem pomiędzy jakością oraz ceną mogą być ortezy na opadającą stopę, które są wykonane z mieszanek materiałów.

Jaką ortezę wybrać?

Ważnym aspektem jest to, czy orteza ma opierać nogę z przodu, czy z tyłu. Przy prostych uszkodzeniach najbardziej właściwym wyborem będzie ta druga opcja. Warto również zwrócić uwagę na to, że orteza przednia znacząco utrudnia prowadzenie samochodu, ponieważ charakteryzuje się dużą sztywnością. W niektórych przypadkach ten czynnik jest pozytywem, jednak bywa również wadą. Tylne ortezy są bardziej elastyczne, możliwe jest kierowanie samochodem oraz swobodne chodzenie po schodach.

Related

wózek 3w1 Espiro Next Avenue Limited https://powloki.com.pl/wlasna-kuchnia-ogrodowa-blisko-domu/ Espiro Only wózek 3w1 apartamenty w Szczawnicy torby z nadrukiem