Kupujemy okna – czy warto na nich oszczędzać?

Kupno nowych okien do budowanego domu czy mieszkania to spora inwestycja, na którą wiele osób zaciąga kredyty. To jednak także produkt, na którym nie warto oszczędzać, gdyż od jakości okien zależy nasz komfort życia. Odpowiednio dobrane okna pomogą nie tylko dobrze rozjaśnić mieszkanie, ale i sprawią, że wewnątrz utrzymamy optymalna dla nas temperaturę. O czym pamiętać podczas kupowania okien?

Materiały odporne na uszkodzenia i zmiany temperatury

Podczas wyboru okien musimy mieć świadomość, że obecnie ramy tworzy się je z różnorodnych materiałów: odpowiednio konserwowanego drewna, PCV, aluminium, materiałów syntetycznych. Wykorzystanie takich materiałów gwarantuje, że ramy nie będą pękać pod wpływem zmiennych temperatur. Problem taki występował często w dawnej stolarce okiennej, tworzonej z desek drewnianych. Drewno nie było impregnowane i chronione, przez co pod wpływem niskich temperatur rozwarstwiało się, a do wnętrza wpadało zimne powietrze. Problemy występowały również z uszczelkami: dawniej tworzono je z klasycznej gumy. Ona również pod wpływem nich temperatur sztywniały i pękały. Zniszczone uszczelki znacząco wpływały na zmniejszanie temperatury w pomieszczeniach. Sposobem na „załatanie” szczelin w oknach było obtykanie ich kocami czy ręcznikami. Dzisiaj na szczęście ten problem został rozwiązany.

Nowoczesna stolarka okienna

Ciekawą ofertę stolarki okiennej przedstawia sklep oknar-wroclaw.pl. Producenci zaoferują nam okna panoramiczne, pasywne i wiele innych, nowoczesnych rozwiązań, które pozwolą nam wprowadzić wiele naturalnego światła do mieszkań czy domów. Nie bez znaczenia jest budowa okien – dzięki nim możliwe będzie zachowanie stałej temperatury w pomieszczeniach. Ramy okienne dostępne są w różnych kolorach – dzięki temu lepiej dopasujemy je do designu domu czy mieszkania.

Related

Drewno do niedawna traktowane było nieco po macoszemu – modne obecnie trendy kazały nam meblować dom...