Lepsza wersja Twojego samochodu

Twoje codziennie podróże samochodem stają się monotonne? Chcesz być rozpoznawalny na drogach swojego miasta? Potrzebujesz jakiejś zmiany w swoim otoczeniu? Może to odpowiedni moment na nową odsłonę Twojej maszyny?

Czy warto coś zmienić?

Każde miejsce, w którym regularnie spędzasz czas, ma pośredni wpływ na Twoje samopoczucie. Wnętrze samochodu jest jednym z nich, szczególnie w przypadku osób, które pracują jeżdżąc lub dojeżdżają codziennie do miejsca pracy własnym samochodem. Jeśli więc jesteś jedną z osób, która prowadzi regularnie, a zaczyna odczuwać monotonię jazdy, nie pała szczególną sympatią do swojego auta lub po prostu potrzebuje nowego akcentu w swoim otoczeniu, może warto pomyśleć o „remoncie”.

Mowa oczywiście nie o remoncie mechanicznym, czyli wymianie poszczególnych części, chodzi raczej o zmianę samego wyglądu. Nawet zwykły lakier samochodowy w sprayu może wystarczyć, choć nie ma oczywiście żadnych ograniczeń i do tematu możemy podejść zdecydowanie bardziej ambitnie.

Od czego zacząć?

Wspomnieliśmy o użyciu lakieru samochodowego w sprayu. Warto wybrać oczywiście taki o ulubionym kolorze i zadowalających parametrach dostosowanych do rodzaju naszej karoserii. Możemy wybrać, czy zmienimy barwę całego samochodu, czy jedynie dodamy charakterystyczny motyw lub zamaskujemy rysy (maskowanie niedoskonałości można oczywiście połączyć z dodaniem wybranego motywu), wymienić lusterka, alufelgi lub całe opony.

Przenieśmy się teraz do wnętrza samochodu. To tutaj mamy największe pole do popisu, w końcu to wnętrze oglądamy najczęściej. Według starej, znanej zasady, zacznijmy od ogółu i przejdźmy do szczegółu. Na pierwszy ogień wrzućmy więc tapicerkę. Możemy wybrać kolor, materiał, fakturę i wzór. Obiciami można zająć się na własną rękę, jednak warto zainwestować w usługi dobrego tapicera, bo, jeśli nie mamy doświadczenia, efekt jego pracy powinien być nieporównywalnie lepszy. Również w środku można wykorzystać lakier samochodowy w sprayu dla zmiany koloru niektórych elementów i lepszego dopasowania ich do całości.

Jak wykończyć ze smakiem?

Cała reszta elementów, którymi możemy się zająć, to już właściwie kosmetyka. Pozostaje nam wymiana lusterka wewnętrznego, dopasowanie wyglądu kierownicy, dorzucenie kilku poduszek na tylne siedzenia lub zawieszenie choinki zapachowej. Można oczywiście dorzucić jeszcze jakiś mniej lub bardziej spersonalizowany gadżet- pieska z kiwającą główką, obrazek ze świętym Krzysztofem, zdjęcie swojej drugiej połowy lub coś jeszcze innego, niepowtarzalnego na tyle, że nikomu do głowy nie przyszłoby, żeby pisać o tym w artykule.

Należy jednak zakończyć ze smakiem, najlepiej nie stroić wnętrza niczym choinkę bożonarodzeniową (chyba, że ktoś bardzo lubi wnętrza jak choinki) i przede wszystkim pamiętać o dopasowaniu wszystkich elementów do codziennych potrzeb.

Materiały do artykułu dostarczone przez Lakiery24.com – lakiery samochodowe w sprayu

Related

Osoby, które planują pomalować swój silnik powinny rozglądać się w pierwszej kolejności za farbami...

passittotheleft.org https://mielec-ubezpieczenia.pl zobacz więcej