Mazdy niezawodne i zaskakujące. Dowiedz się, dlaczego wybiera je tak dużo kierowców

Mazdy to klasa sama w sobie. Choć na polskim rynku motoryzacyjnym są niecałą dekadę, to jednak z roku na rok ich sprzedaż wzrasta. Kierowcy bardzo je doceniają. Dowiedz się dlaczego są tak bardzo popularne.

Mazdy przełamują konwencję…

Mazdy to samochody, które przełamują konwencje. Są jednocześnie bezpieczne, jak i eleganckie, maja dobre osiągi, a do tego są ekonomiczne. To powoduje, że zainteresowanie nimi stale wzrasta. Do tej pory sądzono, że samochody mogą być albo wydajne albo szybkie i zrywne. Mazdy są zupełnie inne. Można nimi zarówno przyspieszać, jak i jeździć dynamicznie, ale nie ponosić zbędnych kosztów, jak ma to miejsce w innych samochodach. Do tego te japońskie samochody są bardzo bezpieczne, a równocześnie efektowne. Wcześnie produkowane samochody spełniały jedno z dwóch kryteriów. Były albo bezpieczne albo zaskakująco piękne. Niemieckie auta uchodziły za bezpieczne i wygodne, ale ich sylwetka nie była zachęcająca. Z kolei w przypadku francuskich modeli, które wyróżniały się na drodze swoim niecodziennym designem kierowcy narzekali, że są one mało bezpieczne, a w razie wypadku nie chronią. Są też bardzo awaryjne. Mazdy przełamują utarte do tej pory stereotypy. Są zarówno bezpieczne, jak i ekonomiczne, a do tego nie spalają dużo. To powoduje, że są tak chętnie wybierane.

Nowoczesne technologie w zasięgu ręki

Mazdy są bardzo nowoczesne i ekonomiczne. Zostały wyposażone w nowoczesne technologie, które zwiększają bezpieczeństwo na drodze, a także powodują, że są one bardzo wydajne. Do tego typu rozwiązań zalicza się np. system Driver Alert, który jest niezastąpiony zwłaszcza na długich trasach. Kiedy kierowca staje się zbyt senny, włącza się sygnał alarmowy. To idealny czas, by się zatrzymać i chwile odpocząć. Senność przed kierownicą to jeden z częstych powodów wypadków. Na szczęście nowoczesne technologie pomagają uniknąć nieprzyjemności. Przydatny jest także system wspomagający hamowanie. Polega on na tym, że kiedy poprzedzający nas samochód jest w zbyt bliskiej odległości, zaczynamy automatycznie hamować. W ten sposób unikamy poważnych kolizji na drodze. Przydatny jest również asystent pasa ruchu, który zapobiega zjechaniu samochodu na sąsiadujący pas i przeciwdziała kolizji. Nie bez znaczenia jest tez system monitorowania ruchu poprzecznego, który stanowi nieocenioną pomoc w razie cofania. To doskonały sposób, by w jakiś sposób zapanować nad pojazdem.
Chcesz sprawdzić jak prowadzi się Mazdy? Umów się na jazdę próbną: http://zabrze.mazda-dealer.pl

Related

Osoby, które planują pomalować swój silnik powinny rozglądać się w pierwszej kolejności za farbami...

Wydaje się, że trudno o większą markę na rynku samochodów niż Ford. Amerykański producent to tak...