Meble ogrodowe ze sztucznego rattanu w kompozycji ogrodowej

Ogród to dzisiaj przede wszystkim funkcjonalna przestrzeń wypoczynkowa i rekreacyjna. Posiadacze ogrodów stawiają przede wszystkim na relaks w otoczeniu zieleni – zadbane rabaty schodzą na drugi plan. Aby móc cieszyć się relaksem w promieniach letniego słońca potrzebujemy tylko kilku elementów i dodatków. Co wybrać, aby stworzyć wyjątkową strefę relaksu dla siebie, bliskich i naszych gości?

Strefa relaksu i odpoczynku w słońcu

Wybór mebli ogrodowych nigdy nie był tak prosty jak dzisiaj – producenci przedstawiają nam wiele pięknych kolekcji i zestawów. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się meble ogrodowe ze sztucznego rattanu, które wspaniale imitują rotang, zaskakują wysoką odpornością na uszkodzenia, zachwycają wyglądem.

Technorattan znany jest od dawna, dzisiaj jednak widzimy go w zupełnie nowej odsłonie. Piękne kolekcje technorattanowe kryją w sobie takie elementy jak fotele, krzesła, sofy, stoliki kawowe, leżanki, fotele wiszące, kosze na poduszki. Technorattan, ze względu na swoją strukturę, nie chłonie brudu czy wilgoci, przez co jego czyszczenie jest proste i nieproblematyczne. Meble technorattanowe oparte są na aluminiowych stelażach malowanych proszkowo. Zastosowanie tego tworzywa pozwoliło na znaczne zmniejszenie wagi mebla.

Zadbaj o ochronę przed słońcem!

Chwile spędzone na świeżym powietrzu są bezcenne – warto jednak mieć świadomość, że silne promieniowanie UV może być dla nas szkodliwe. Aby móc delektować się latem na tarasie czy w ogrodzie warto wybrać parasole ogrodowe, które zapewnią nam wiele cienia i uprzyjemnią relaks. Projektanci nowoczesnych parasoli ogrodowych proponują nam dzisiaj interesujące rozwiązania: parasole, których czasze są nie tylko odporne na promienie słoneczne, ale również na wodę oraz na wnikanie kurzu.

Related

Jeśli zależy nam na przeprowadzeniu prądu elektrycznego, tylko wejście w posiadanie odpowiednich...

Konstrukcje żelbetowe są w dzisiejszych czasach niezwykle modne. Takie zaprojektowane wnętrza, jak i same...