Medycyna estetyczna – wygładzanie zmarszczek

naszej skóry na twarzy. Medycyna estetyczna specjalizuje się w zabiegach odmładzania wyglądu twarzy. W Polsce zabiegi tego typu stają się coraz popularniejsze, a gabinety medycyny estetycznej przeżywają prawdziwe oblężenie!

Wygładzanie zmarszczek, wypełnianie ust…

Medycyna estetyczna obejmuje zabiegi głównie w obrębie twarzy. Najpopularniejsze z nich to wygładzanie zmarszczek, wypełnianie i poprawa konturu ust, poprawa owalu twarzy, wypełnianie zmarszczek marionetkowych, podnoszenie policzków. Zabiegi te wykonywane są w sterylnych warunkach, przy użyciu bezpiecznych dla zdrowia wypełniaczy. Skąd tak duże zainteresowanie medycyną estetyczną w Polsce?

Problemy naszej skóry

Nasza skóra każdego dnia narażona jest na szereg szkodliwych czynników. Głównym są oczywiście nieodpowiednio dobrane kosmetyki, ale także zanieczyszczenia w powietrzu, niedostateczna ilość wody w diecie, złe odżywianie się. Na stan naszej skóry wpływa również grawitacja! Efektem działania wszystkich tych czynników jest sytuacja, w której nasza skóra staje się coraz mniej elastyczna, sprężysta oraz pozbawiona nawilżenia. Kiedy sytuacja pogłębia się widać na twarzy pierwsze zmarszczki, a owal naszej twarzy staje się mniej wyrazisty. Medycyna estetyczna znalazła rozwiązanie tego problemu!

Zabiegi medycyny estetycznej polegają na wprowadzaniu pod skórę kwasu hialuronowego – naturalnie kwas hialuronowy jest odpowiedzialny za wiązanie wody i lepsze nawodnienie skóry od wewnątrz. Wraz z wiekiem ilość kwasu hialuronowego i włókien kolagenowych w skórze zmniejsza się, co skutkuje zmniejszeniem elastyczności, sprężystości skóry. Kwas hialuronowy poprawia nawilżenie skóry, uelastycznia ją, całkowicie bezpieczny, nie powodujący reakcji alergicznych.

Efekty działania kwasu hialuronowego widoczne są tuż po zabiegu: skóra jest wyraźnie wypełniona, elastyczniejsza.
Kwas hialuronowy utrzymuje się w naszym organizmie przez okres 9-12 miesięcy. Po tym czasie jest naturalnie usuwany. Oczywiście możliwe jest skorzystanie z kolejnego zabiegu. Zapraszamy do gabinetu Dental4you – wygładzanie zmarszczek Kraków

Related