Mężczyźni i kobiety na polu golfowym

Nie trudno zauważyć, że w ostatnich latach golf zyskuje popularność. Nie jest to już elitarna gra dla niewielkiego grona jej miłośników. Na pole golfowe może się wybrać każdy i wiele osób zdaje się z tego dzisiaj korzystać.

Niepowtarzalna atmosfera pola golfowego

Niewątpliwie, pierwszym skojarzeniem z golfem jest elegancja i przepych. Jak już bowiem wspomniano, kiedyś była to jedynie gra dla bogatych dżentelmenów. Dzisiaj wciąż atmosfera pola golfowego jest dostojna i niepowtarzalna, jednak dyscyplinę tę uprawiać mogą wszyscy. Często widywane na polach golfowych są także damskie kije golfowe – golfteam, choć jeszcze nie tak dawno, sport ten właściwie w ogóle nie był uprawiany przez kobiety.

Przygotowanie kijów golfowych

Niewątpliwie, wybierając się na pole golfowe w celu wzięcia udziału w rozgrywce trzeba skompletować zestaw męskich, bądź damskich kijów golfowych. Każdy golfista i golfistka zabiera ze sobą do gry aż 14 kijów różnego typu. Jest to ważne, gdyż podczas rozgrywki przydają się zarówno lekkie kije jak i ciężkie. Czasem bowiem trzeba uderzyć piłeczkę tak mocno jak to tylko możliwe, innym zaś razem wystarczy lekkie uderzenie.

Kije w damskiej torbie golfowej

Jak już wspomniano, istnieją damskie kije golfowe. Czy oznacza to, że w torbach kobiet przebywających na polu golfowym powinny być tylko tego typu kije? Oczywiście niekoniecznie. Nie brakuje pań, których nie satysfakcjonuje gra damskimi kijami golfowymi i wybierają typowo męskie modele. Podział w gruncie rzeczy dokonany został ze względu na różnice w fizjonomii kobiet i mężczyzn. Rzecz w tym, że kije muszą mieć odpowiednią długość, dopasowaną do wzrostu użytkownika oraz wagę dopasowaną do siły. Tendencja jest oczywiście taka, że kobiety zwykle mają mniej siły i są mniejsze. Stąd też, mniejsza waga i krótsza długość damskich kijów golfowych. Jednakże, jak wspomniano jest to jedynie tendencja, często bowiem mają miejsce wyjątki. Nie brakuje przecież silnych i wysokich kobiet, dla których damskie kije golfowe po prostu nie są odpowiednie. Działa to oczywiście również w drugą stronę, niektórym mężczyznom lepiej gra się damskimi kijami golfowymi.

Wizyta na polu golfowym

Warto pamiętać o tym, że rozgrywka golfowa zwykle jest bardzo długa i w całości odbywa się na otwartej przestrzeni. Dlatego też, w lecie, gdy temperatura powietrza jest wysoka, a słońce świeci mocno, trzeba być odpowiednio przygotowanym. Chodzi o to, aby zawsze zabrać ze sobą odpowiednią ilość wody, jak również kremu UV. Przydają się również okulary przeciwsłoneczne oraz nakrycie głowy.

Related