Na co zwracać uwagę przy podpisywaniu umowy z wypożyczalnią samochodów?

Klienci wypożyczalni samochodów bardzo często nie zwracają uwagi na treść podpisywanej umowy. Tymczasem należy pamiętać, że podczas podpisywania każdej umowy należy zapoznać się dokładnie z jej postanowieniami.

Umowa wynajmu samochodu

Umowa powinna być sporządzona w języku, którym klient swobodnie się posługuje, a przynajmniej zna go na tyle, że nie ma problemów ze zrozumieniem wszystkich warunków umowy. Jeśli jest to niemożliwe, zawsze można skorzystać z pomocy zaprzyjaźnionej osoby, która zna biegle dany język obcy. Poza tym wiele z wypożyczalni samochodów zatrudnia osoby znające języki obce, co ułatwia porozumienie się w momencie podpisywania umowy, jak np. Carfree.

Na co zwracamy uwagę

Podczas podpisywania umowy z wypożyczalnią samochodów należy zwrócić uwagę na ubezpieczenie. Oczywiście wszystkie samochody są ubezpieczone, ale w przypadku stłuczki lub wypadku, brak ubezpieczenia może wpłynąć na wygenerowanie dodatkowych kosztów. W związku z powyższym warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie.

Należy sprawdzić limity przejazdu. W zdecydowanej większości wypożyczalni aut nie stosuje się już żadnych limitów dotyczących przejechanych kilometrów, jednak warto pamiętać, że jednak czasami się to jeszcze zdarza.

Klient powinien sprawdzić również czy przysługuje mu samochód zastępczy bez żadnych dodatkowych opłat, jeśli wypożyczony samochód ulegnie awarii. Jest to ważne, gdyż w przypadku awarii można zostać pozbawionym środka transportu.

Opłaty dodatkowe

Wiele wypożyczalnia aut przewiduje opłaty dodatkowe, w tym przede wszystkim za dostarczenie samochodu pod wskazany adres lub odbiór samochodu z innego miejsca niż go pobrano. Bardzo ważnym punktem umowy z wypożyczalnią samochodów jest również paliwo. Część wypożyczalni wypożycza swoim klientom samochody zatankowane. Wówczas firmy te najczęściej wymagają dopłaty za to paliwo według cen paliwa w wypożyczalni, które oczywiście jest droższe niż paliwo w lokalnych stacjach paliw. Wypożyczalnie pobierają również opłaty, gdy samochód jest zwrócony z pustym bakiem. Najczęściej wypożyczalnie samochodów oddają klientom zatankowane samochody, które mają być zwrócone również z pełnym bakiem.

Klienci powinni zapoznać się również z wszystkimi postanowieniami zapisanymi drobnym druczkiem. Tylko to pozwoli ustrzec klientów przed ponoszeniem zbędnych kosztów.

 

Related

Osoby, które planują pomalować swój silnik powinny rozglądać się w pierwszej kolejności za farbami...

stomatologia estetyczna Kraków torby ekologiczne