Nieoceniona pomoc w nauce, czyli kalendarz szkolny

Każdy z nas pamięta swój pierwszy kalendarz. Niegdyś był to skromny brulion z niewielką ilością miejsca oraz oszczędną grafiką. Marnej jakości papier oraz szare kartki bardziej odstraszały niż zachęcały do codziennego korzystania. Szczęśliwie dzisiejsze kalendarze szkolne 2016/2017 są całkowicie odmienne od ich dawnych poprzedników. Wpisując się w najnowsze trendy stanowią doskonałe organizery czasu, po które dzieci i nastolatki chętnie sięgają każdego dnia.

Historia kalendarza

Pierwsze kalendarze powstały w Starożytnym Rzymie przed narodzinami Chrystusa. W głównym założeniu opierały się one na obserwacji faz księżyca i były mało szczegółowe oraz niezbyt popularne wśród zwykłych mieszkańców. Dzisiejszy kalendarz szkolny 2016/2017 to bardzo dokładna książeczka dzieląca rok na poszczególne miesiące, tygodnie i dni. W ten sposób można z łatwością zaplanować wszystkie wydarzenia, a nawet dopisać własne notatki na kilku ostatnich stronach.

Dodatkowe zalety

Kalendarz szkolny 2016/2017 posiada również wiele przydatnych informacji, które ułatwiają przeżycie w szkolnej ławie przez długie miesiące. Osoby odpowiedzialne za projektowanie kalendarza szkolnego 2016/2017 doskonale zdają sobie sprawę jak trudnym zadaniem jest nauczenie się na pamięć tabliczki mnożenia. Wynik mnożenia często się myli, a kalkulatora nie ma w pobliżu. Właśnie dlatego do kalendarza dodano całą tabelkę tabliczki mnożenia, dzięki czemu dziecku będzie łatwiej zapamiętać wyniki przez ciągłe ich powtarzanie.

Do you speak english?

W niektórych kalendarzach szkolnych 2016/2017 umieszczono również podstawowe zwroty w językach obcych. Ciągłe powtarzanie obcych zwrotów pomaga zapamiętywaniu, a przez to ułatwia późniejszą komunikację. Co prawda kalendarz szkolny – Maximat nie zapewni pełnej umiejętności mówienia po angielsku lub niemiecku, jednak można w nim zapisać terminy dodatkowych zajęć w szkole językowej lub zaplanować domowe lekcje z odpowiednią literaturą. W ten sposób łatwiej o systematyczne poszerzanie wiedzy oraz powtórki ułatwiające poznawanie nowego języka.

Poza estetycznym i nowoczesnym wyglądem kalendarz szkolny 2016/2017 powinien zawierać również wiele istotnych informacji. Codzienne przekartkowywanie kalendarza sprzyja mimowolnemu zapamiętywaniu tabliczki mnożenia, alfabetu, zwrotów w obcych językach, a nawet ciekawostek historycznych i geograficznych. Dzięki temu właścicielowi kalendarza będzie łatwiej zapamiętywać nowe fakty, a niektórymi wiadomościami zaskoczy rówieśników, a nawet swoich nauczycieli.

Related

Jedzenie stanowi jedną z ulubionych czynności zdecydowanej większości osób. Nie ma w tym jednak...

Jednym z najpopularniejszych elementów kobiecej szafy są sukienki i nawet panie, które preferują luźny i...