Nieruchomości komercyjne- dobry pomysł na biznes

Coraz więcej osób myśli o założeniu własnej działalności gospodarczej, czy też firmy. Ma to związek z bogaceniem się społeczeństwa oraz wysokim PKB. Jednak jednym z największych problemów, z którymi się zmagają początkowi przedsiębiorcy to brak odpowiedniego miejsca na prowadzenie firmy. Doskonałym rozwiązaniem jest wynajem nieruchomości komercyjnych. Przykładem mogą być zarówno biurowce, jak i hale magazynowe.

Nieruchomości komercyjne wynajem

Każdy przedsiębiorca zobligowany jest przez polskie prawo do tego, aby jego firma posiadała realną siedzibę.
Dlatego można zauważyć trend, że rynek nieruchomości komercyjnych niezwykle się rozwija. Powstaje coraz więcej małych firm, które szukają miejsca do prowadzenia swojej działalności. Zatem jeżeli jesteś jednym z nich zdecyduj się na nieruchomości komercyjne. Nie zależnie od tego w jakiej branży działasz, szeroka oferta na śląskim rynku nieruchomości, sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Warto zauważyć, że wynajem nieruchomości komercyjnej to także realna oszczędność, gdyż budowa biurowca, czy magazynu, wiązałaby się z niebotycznymi kosztami, a tak płaci się tylko za wynajem. Rynek nieruchomości na Śląsku jest bardzo bogaty, stad łatwo znaleźć interesujący lokal, w którym będzie się prowadzić firmę.

Nieruchomości komercyjne pomysłem na własny biznes

Jak pokazują badania oraz statystyki ceny nieruchomości ciągle rosną. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest wiele. Począwszy od wejścia Polski do Unii Europejskiej, aż po otwarcie granic i dużą konkurencyjność.

Dlatego doskonałym pomysłem na własny biznes może być budowa nieruchomości o komercyjnym charakterze. Ciekawą propozycją mogą być centra handlowe, restauracje, hotele, czy też budynki przemysłowe oraz nowoczesne centra logistyczne.

Nisko oprocentowane kredyty – nieruchomości komercyjne

Warto również wiedzieć, że kredyty pod budowę nieruchomości komercyjnych są niską oprocentowane, a inwestor czerpie aż dwa rodzaje zysków. Pierwszy jest z wynajmu, a drugi, z rosnącej wartości nieruchomości, która bezpośrednio wpływa także na ewentualny wzrost ceny wynajmu.

Jeżeli jest się już zdecydowanym na budowę budynku komercyjnego należy znaleźć odpowiednią firmę budowlaną, która będzie realizować dany projekt. Na tym etapie powinno się już szukać potencjalnych najemców, aby od razu po odebraniu budynku, przez nadzór budowlany zaczął zarabiać.

Artykuł powstał we współpracy z GTB Invest – nieruchomości komercyjne

Related

ortodoncja katowice apartamenty w Szczawnicy