Odpowiednia ochrona dla motocyklisty

Motocyklistów nie brakuje na polskich drogach – z roku na rok ich liczba zwiększa się, tak samo jak zwiększa się ilość wypadków z udziałem motocykli. Obiegowa opinia mówi, że w ich przypadku powodem kolizji jest najczęściej prędkość. Okazuje się jednak, że prawda leży zupełnie gdzie indziej. Jakie są przyczyny wypadków i jak ich unikać? Czy istnieje szansa na zminimalizowanie szkód przy kolizji motocykla?

Odpowiednie ubrania motocyklowe

Motocykliści są w znacznie gorszej sytuacji niż kierujący samochodami. Nie są oni osłonięci blaszaną konstrukcją, a wszelkie uderzenia są dla nich znacznie niebezpieczniejsze. Podczas licznych testów udowodniono, że nawet jazda z prędkością 50km/h i niefortunne zderzenie z samochodem może skończyć się śmiercią dla kierującego motocyklem.

Powodem wypadków drogowych z udziałem motocyklistów najczęściej jest ignorancja kierujących samochodami osobowymi. Często zdarza się, że nie traktują oni motocyklistów jak pełnoprawnych użytkowników drogowych. Wielu kierowców nie patrzy również w lusterka, przez co często nie zauważają motocyklistów. Najczęściej dochodzi do wymuszania pierwszeństwa oraz blokowania drogi, w wyniku czego motocykliści przewracają się wraz z maszynami.

Aby zminimalizować ryzyko utraty zdrowia i życia firmy produkujące odzież motocyklową prześcigają się w pomysłach na kombinezony, ochraniacze, kaski. Ważne jest, aby kombinezon był dopasowany i posiadał ochraniacze w takich miejscach jak łokcie, uda, plecy, kolana. Dodatkowo motocyklista jest zobowiązany posiadać kas – ich różnorodność również może przyprawić o zawrót głowy. Kaski dostępne są w rozmiarach od XS do XL, a odpowiedni model dobierzemy poprzez mierzenie obwodu głowy tuż nad uchem. Kaski, ochraniacze oraz obuwie motocyklowe zaoferuje nam każdy sklep motoryzacyjny. Ważne są również rękawice – dzięki nim chronimy dłonie przed urazami.

Related

Osoby, które planują pomalować swój silnik powinny rozglądać się w pierwszej kolejności za farbami...

ipjforum.org fluorognost.com healthysaulttribe.com