Ogród piękny o każdej porze roku

Nie zapominajmy o naszych ogrodach jesienią czy zimą. Przecież właśnie wtedy mają w sobie ten sekretny urok, który naprawdę warto docenić. Nie tylko wiosną czy latem ogrody mogą zachwycać i zapraszać do siebie w niebanalny sposób. Także jesienne czy zimowe przebywanie ogrodowe może sprawić nam wiele przyjemności. Wtedy bowiem wyciszamy się i odnajdujemy także w sobie ten spokój płynący od natury. Dlatego, nawet gdy zrobi się chłodniej, warto wyjść na taras czy na werandę, żeby napawać się jesiennym czy zimowym pięknem przyrody.

Jesienne i zimowe dekoracje ogrodowe

Na przykład ogrodowe dekoracje także jesienią czy zimą staną się ekspresją naszej osobowości i upodobań estetycznych. Przecież wszystkie cuda natury, które pojawiają się we wrześniu czy w październiku, warto wykorzystać do udekorowania tarasu czy werandy. Ostatnio wielką popularnością cieszą się wszelkie dekoracje dyniowe. Pomarańczowy kolor we wszystkich wariantach zdobywa nasze ogrody i domy oraz strefy przejściowe. Efektownie też na jesiennej werandzie zaprezentują się tykwy pospolite (warzywa dyniowate), które przypominają wazony.

Zimą zaś naszą kreatywność pokazują dekoracje świąteczne, które sprawiają, że dom z najbliższym otoczeniem zamienia się w jedną wielką bajkę. Lampki odporne na działanie mrozu i wilgoci to najlepszy środek ekspresji. Pozwalający tworzyć świetlne kompozycje, które na pewno docenią wszyscy, którzy w okresie świątecznym zawitają do naszego domu. Wiele inspirujących dekoracji ogrodowych (i nie tylko) znajdziemy tutaj: gardenspace.pl.

Podziwiać ogród o każdej porze roku

Warto tworzyć ogrodowe piękno przez cały rok i warto je także na okrągło podziwiać. Zimą można robić to prosto z salonu czy z przytulnej kuchni, gdy mamy okna panoramiczne, odsłaniające nam widok. Jeszcze lepiej, gdy dysponujemy zabudową szklaną w ciepłym profilu.

Related

  Rozstrzyganie spraw rodzinnych w sądzie to niezwykle przykre, ale i często zjawisko w polskich...

fotele na taras corralesartists.org aluminiowe pergole