Ogród w bieli

Biel jest barwą, która kojarzy się z czystością, łagodnością i elegancją. Przebywanie w ogrodzie wypełnionym białymi akcentami jest źródłem przyjemności i niezwykłym, estetycznym doznaniem. Mimo walorów bieli, wykorzystanie tej barwy jako podstawy aranżacji budzi pewne wątpliwości. O ile kwiaty o jasnych płatkach prezentują się nieskazitelnie, to białe meble ogrodowe i dodatki mogą szybko stracić swój urok. Jakie meble wybrać, żeby biel na długo pozostała bielą? Sprawdź!

Solidny materiał

Biel w połączeniu z zielonymi roślinami tworzy elegancki i nieco bajkowy efekt, dzięki czemu to zestawienie cieszy się ponadczasową popularnością. Zanim jednak zdecydujesz się na meble ogrodowe z drewna, metalu czy plastiku dokładnie zastanów się, czy nie będzie to krótkofalowa inwestycja. Meble ogrodowe i tarasowe są nieustannie narażone na działanie czynników zewnętrznych. Najbardziej niszczycielski wpływ na strukturę foteli czy stolików ma wilgoć, promieniowanie UV oraz skrajne temperatury. Biała powierzchnia szczególnie szybko się brudzi, a zanieczyszczenia wnikające w porowatą strukturę materiału wyglądają wyjątkowo nieestetycznie.

Na ratunek miłośnikom eleganckiej bieli przychodzi nowoczesny i niezastąpiony technorattan – materiał w stu procentach odporny na działanie czynników zewnętrznych. Zwarty, nieprzepuszczalny splot jest gwarancją, że białe meble tarasowe przez lata zachowają swoją pierwotną formę. Co więcej, technorattan nie wymaga żadnej impregnacji ani zabezpieczeń, a jego czyszczenie jest dziecinnie proste – wystarczy przetrzeć powierzchnię mebli wilgotną ściereczką, a zabrudzenia bez problemu zostaną usunięte.

Doskonałym partnerem dla białych mebli jest baldachim ogrodowy w kolorze czystej bieli lub delikatnym, kremowym odcieniu. Nowoczesne firmy z asortymentem outdoorowym posiadają w ofercie designerskie baldachimy o zaawansowanej regulacji wysokości oraz kąta pochylenia czaszy z grubego, nieprzepuszczalnego materiału, do którego nie wnika wilgoć ani zanieczyszczenia.

Related