Parasol ogrodowy przeciwdeszczowy – czy to dobra inwestycja?

Wśród licznych elementów, których nie powinno zabraknąć w naszej strefie relaksu, parasol ogrodowy jest na jednym z pierwszych pozycji. Współcześnie parasole ogrodowe znacząco różnią się od produktów oferowanych jeszcze 10-15 lat temu. Dzisiaj parasol ogrodowy zachwyci nas nie tylko swoim wspaniałym wyglądem, ale również wysokim stopniem funkcjonalności. Jaki parasol wybrać, aby cieszyć się pełnią lata w bezpiecznym cieniu?

Nowatorskie parasole ogrodowe

Współcześnie parasole ogrodowe to przede wszystkim produkty o wysokiej trwałości. Stelaże tworzone są z aluminium malowanego proszkowo, które nie jest podatne na działanie wilgoci czy pojawianie się rdzy. Stelaże umieszczane są na ruchomych stopach, przez które możliwe jest rotowanie parasola o 360 stopni. Dzięki temu regulacja ustawienia jest znacznie łatwiejsza.

Parasole posiadają obszerne czasze w kształcie koła, kwadratu, prostokąta. Długość ich boku dochodzi do 4 metrów, dzięki czemu możliwe jest zacienienie olbrzymiego obszaru. Czasze parasoli ogrodowych tworzone są z tkanin poliestrowych o gęstym splocie. Są one dodatkowo powleczone warstwą poliuretanu. Czasza posiada również sprężyny naciągowe, których zadaniem jest utrzymywanie tkaniny w odpowiedniej pozycji i amortyzowanie silniejszych podmuchów wiatru. Czasza może być również regulowana w kilku płaszczyznach.

Parasol nie tylko na słońce

Poprzez tworzenie czasz parasoli z tkanin poliestrowych pokrytych poliuretanem możliwe stało się zagwarantowanie pełnej wodoodporności parasola. Parasol ogrodowy przeciwdeszczowy stał się prawdziwym hitem, gdyż umożliwia spędzanie czasu blisko natury zarówno podczas upałów, jak i… niepogody. Parasol ogrodowy sprawi, że bez względu na pogodę będziemy mogli wypoczywać na świeżym powietrzu.

Related

Sypialnia zawsze powinna zostać urządzona z należytą starannością, ponieważ wpływa to na jakość...

Wśród meblowych propozycji, które obecnie cieszą się największą popularnością znajdują się...