Piękny taras – jak stworzyć go krok po kroku?

Taras to idealne miejsce na popołudniowy wypoczynek – możemy tam raczyć się herbatą, czytać książki, ale też organizować wspólne posiłki w gronie bliskich i rodziny, pracować. Wybierając konkretne meble i dodatki możemy stworzyć funkcjonalną przestrzeń, z której korzystać będą wszyscy domownicy. Jakie elementy warto wziąć pod uwagę, aby w przyszłości móc cieszyć się komfortem i wygodą?

 

Piękne meble na taras

Do stworzenia miejsca wypoczynkowego na tarasie przede wszystkim potrzebujemy odpowiednich mebli. Poza eleganckim wyglądem muszą być one również odporne na zmienne warunki atmosferyczne, wnikanie wilgoci czy odkształcanie się. Wśród licznych propozycji warto wymienić meble modułowe, których projekt umożliwia tworzenie różnorodnych kombinacji wystroju tarasu.

 

Skuteczna ochrona przed słońcem – parasol czy tarasola?

Spędzając długie godziny na świeżym powietrzu powinniśmy mieć na uwadze odpowiednią ochronę przed słońcem – nadmierne promieniowanie UV może być dla nas szkodliwe. Do niedawna najchętniej wybieraną metodą na cień na tarasie były parasole ogrodowe. Niestety, wymagały ciągłego przesuwania czy przestawiania. Dzisiaj w polskich ogrodach i na tarasach królują tarasole – takie nowoczesne zadaszenie tarasu to funkcjonalny produkt, który nie tylko skutecznie ochroni nas przed słońcem, ale i deszczem. Jak to możliwe?

 

Konstrukcja warta uwagi!

Konstrukcja tarasoli oparta jest na aluminiowych elementach zabezpieczonych odpowiednio przed wnikaniem wilgoci i rdzą. Wewnątrz konstrukcji ukryty jest system odprowadzania wody. Dachy mogą być tworzone na kilka sposobów – z lameli aluminiowych, z tkanin technicznych. Wszystkie łączy to, że ich powierzchnia nie nagrzewa się w ciągu dnia i w ich cieniu panuje przyjemny chłód. Tarasole mogą być uzupełnione m.in. o panele boczne oraz o promienniki ciepła.

 

Related

Sypialnia zawsze powinna zostać urządzona z należytą starannością, ponieważ wpływa to na jakość...

Wśród meblowych propozycji, które obecnie cieszą się największą popularnością znajdują się...

mpfasdpic.org zobacz więcej mebleinfor.pl