Piwo bezalkoholowe na rynku sprzedaży

Od kilku lat rynek napojów bezalkoholowych przechodzi duże przeobrażenia. Pojawia się wiele nowych produktów, do których w Polsce konsumenci nie są jeszcze przyzwyczajeni. Jednym z przykładów takich napojów są piwa bezalkoholowe, których szeroka oferta jest dostępna niemal w każdym sklepie i z każdym rokiem ich liczba rośnie.

Różne warianty smaków

Piwo bezalkoholowe ma sporą przewagę nad zwykłym piwem jeżeli chodzi o możliwość komponowania smaków. Główną grupą docelową tych piw są młodzi ludzie, którzy wybierając się na plażę chętnie zabierają tego typu produkty ze sobą. Stąd też producenci nie boją stawiać na nowe kompozycje smakowe, które są mile odbierane przez młodzież i młode osoby dorosłe. Już dziś w sklepach spożywczych i alkoholowych możemy spotkać szeroką gamę piw bezalkoholowych, w różnych wariantach smakowych – od klasycznych, polskich owoców, po tropikalne smaki ananasa czy mango, co z pewnością zachęca do ich kupowania.

Dla „piwoszy” tradycyjny wariant smakowy

Producenci piw nie chcą także stracić stałych odbiorców, którzy sięgają bo popularne lagery czy piwa ciemne. Stąd też szeroka oferta skierowana do „sprawdzonych” konsumentów. Dla nich kompanie piwowarskie stworzyły wariant piwa bez alkoholu, który do złudzenia przypominać będzie tradycyjne piwo. Jedyną różniącą się kwestią będzie po prostu brak alkoholu w zawartości opakowania. Piwo bezalkoholowe w dzisiejszych czasach jest niemal identyczne w smaku, jak piwo „z alkoholem”. Do niedawna ciężko było uzyskać ten sam efekt, jednakże postęp technologiczny i idealnie dobrane proporcje w toku produkcji napoju sprawiły, że smak jest do złudzenia podobny. To z pewnością jest czynnikiem zachęcającym stałych klientów do spróbowania „czegoś nowego”, jednakże nieznacznie różniącego się od tradycyjnego złotego trunku.

Bezpieczny dla kierowców

Piwo bezalkoholowe zupełnie zmieniło rynek i postrzeganie klientów. Ale nie tylko o te kwestie chodzi. Diametralnie zmieniły się także tendencje zakupowe. Dziś w piwo bezalkoholowe bardzo chętnie zaopatrują się kierowcy, którzy z uwagi na wykonywane czynności pod żadnym pozorem nie mogą spożywać zwykłego piwa. Producentom udało dokonać się niemożliwego i trafić w taką niszę, która do tej pory była zupełnie wyłączona ze sprzedaży.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Bezalkoholowe.com

Related

Świetlówki to bardzo chętnie wybierany tym opraw oświetleniowych. W sprzedaży bez problemu można...