Plac zabaw w ogrodzie

Aranżując ogród dla całej rodziny, nie można zapomnieć o najmłodszych domownikach, którzy preferują spędzanie czasu w sposób aktywny. Sprawdzonym pomysłem jest urządzenie na terenie ogrodu placu zabaw, powalającego na beztroską zabawę na świeżym powietrzu oraz rozładowanie energii, której dzieci mają nieograniczone źródło.

Elementy wyposażenia

Urządzają domowy plac zabaw pamiętać należy, że powinien on być przede wszystkim bezpieczny. Pierwszą najważniejszą decyzję jaką trzeba podjąć jest lokalizacja placu zabaw. Wyznaczone miejsce powinno być widoczne z domowego okna kuchni lub salonu, co pozwoli rodzicom na wykonywanie codziennych obowiązków oraz zerkanie na bawiące się dzieci. Budując plac zabaw warto wybrać miejsce, w którym promienie słoneczne będą miały ograniczony dostęp, co uchroni dziecko przed ostrym promieniowaniem podczas upalnych dni. Plac zabaw powinien również być możliwie oddalony od drogi lub ogrodzenia.

Wybór wyposażenia

Kolejnym istotnym elementem jest wybranie wyposażenia, które powinno być odpowiednio dobrane do wieku dziecka. Najmłodsze dzieci ucieszą się z piaskownicy, basenu ogrodowego lub małej zjeżdżalni. Pięciolatki mają nieco większe wymagania i chętnie korzystają z huśtawek, drabinek oraz dużych zjeżdżalni. Chętnie przebywają także w domkach na drzewie oraz spalają kalorie podczas skakania na trampolinie.
Więcej ogrodowych inspiracji znajdziesz na: gardenspace.pl. Zacznij tworzyć wyjątkowy ogród już dziś!

Related