Pomysł na biznes czyli sklep z używaną odzieżą

Sklepy z używaną odzieżą to jeden z częstych pomysłów na własny biznes. Co najważniejsze, to pomysł, który naprawdę może wypalić. W końcu nawet znane osoby przyznają się do kupowania ubrań w lumpeksach, w których można znaleźć prawdziwe perełki nawet od znanych projektantów mody.

Jak przygotować się do otwarcia lumpeksu

Zanim jednak ostateczna decyzja o otwarciu lumpeksu zapadnie, dobrze jest rozeznać sobie lokalny rynek w tym temacie. Jednym słowem należy sprawdzić, czy w okolicy znajdują się już inne lumpeksy oraz jaki towar oferują. Konkurencja na tym polu musi być naprawdę dobrze przeanalizowania, dlatego najlepiej jest to sprawdzić samodzielnie i wybrać się do takiego sklepu w dzień dostawy towaru. W ten sposób będzie można sprawdzić, czy odzież używana cieszy się popularnością wśród lokalnej społeczności. Jeżeli lumpeks ma naprawdę dobry towar, z pewnością w dzień wymiany towaru w sklepie będą dzikie tłumy.

Importer odzieży używanej

Po zbadaniu lokalnego rynku i zapotrzebowania na sklep typu lumpeks, jeżeli decyzja o otworzeniu szmateksu zostanie podtrzymania, kolejny punkt to znalezienie dobrego dostawcy używanej odzieży. Importer odzieży używanej z Anglii czy odzieży skandynawskiej to namiar, który należy zdobyć przed otwarciem lumpeks. Warto podjąć wcześniej decyzję, na jaką odzież nastawić się w swoim sklepie. Importer odzieży używanej z Anglii oferuje bowiem towar trochę innej jakości niż na przykład importer odzieży używanej ze Skandynawii. W Anglii panuje bowiem kult kupowania ogromnej ilości ubrań w tanich sklepach, dlatego też współczesne lumpeksy z odzieżą angielską zwykle mają rzeczy marek takich jak Primark, Next czy Mark and Spencer. Importer odzieży używanej ze Skandynawii natomiast najczęściej oferuje towar lepszej jakości. Skandynawowie są bowiem znani z bardzo dobrego gustu i dobrych zarobków, wszystko to zatem przekłada się na lepsze ubrania, które zakładają na co dzień.

Lokalizacja

Na sam koniec pozostaje jeszcze znalezienie dobrej lokalizacji na otwarcie swojego sklepu. Lokal powinien być przestronny i pomieści zarówno ubrania eksponowane na wieszakach, jak też kosze do tak zwanego grzebania. Dla wielu osób bowiem to właśnie odzież i buty w koszach są kwintesencją wyszukiwania ciekawych rzeczy w lumpeksie.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Angora – importerem odzieży używanej

Related