Prefabrykowane ściany betonowe – czy warto?

W dzisiejszych czasach nowoczesne prefabrykowane ściany betonowe są najlepszą propozycją dla wszystkich tych osób, które chcą postawić dom w stanie surowym nawet w kilka dni. Obecnie profesjonalne prefabrykaty są w stanie skrócić proces budowy nowego domu nawet do 10-12 tygodni, a co najważniejsze stawianie domu z prefabrykowanych ścian betonowych jest bardzo proste.

Nowoczesne budownictwo

Stawianie prefabrykowanych ścian betonowych przypomina do złudzenia montaż bloku z wielkich płyt, które stosowane były powszechnie w latach 70-tych. Pamiętać należy jednak o tym, że w dzisiejszych czasach jest bardzo duża różnica pomiędzy współczesną prefabrykacją, a tą sprzed kilkunastu lat. Stare bloki z wielkiej płyty wyglądają bardzo podobnie, a nowoczesne prefabrykowane ściany betonowe pozwalają architektom przygotować praktycznie dowolne moduły, dzięki czemu możemy stworzyć swój wymarzony do i nie mamy nawet najmniejszych ograniczeń. Dzięki nowoczesnej technologii jesteśmy w stanie zrealizować nawet najbardziej wyszukana wizję architektoniczną.

Prefabrykowane ściany betonowe – zalety

Największymi zaletami prefabrykowanych ścian betonowych jest nie tylko bardzo krótki czas budowy, ale również elastyczność i wygoda. Na budowę przyjeżdżają zamówione ściany z przygotowanymi wcześniej otworami na okna i drzwi, a wszystkie elementy można błyskawicznie połączyć na miejscu. Jednorodzinny dom z gotowych prefabrykatów może powstać w kilka dni. Pozostałe elementy takie jak np. wykończenie elewacji, okna, dach z pokryciem wykonuje się tradycyjnymi technologiami. Dużą zaletą prefabrykowanych ścian betonowych jest także ich solidność. Jest to najlepsza propozycja dla tych osób, które nie są przekonane do drewnianych domów. Dla bardzo wielu osób olbrzymim plusem będzie również to, że prefabrykaty są przeważnie sprzedawane wraz z fachowymi usługami montażowymi, dzięki czemu znacząco zmniejsza się zaangażowanie inwestora w proces budowy.

Błyskawiczne wykończenie mieszkania

Prefabrykowane ściany betonowe – Fabud nie wymagają sezonowania, ani tynkowania, dzięki czemu można od razu przystąpić do malowania lub tapetowania pokoi. Ściany prefabrykowane są bardzo gładkie, dzięki czemu od razu nadają się do wykańczania. Masywna struktura prefabrykatów umożliwia wieszanie nawet bardzo ciężkich przedmiotów, bez potrzeby stosowania wklejanych kołków. Prefabrykowane ściany betonowe pozwalają zaoszczędzić bardzo wiele miejsca, dlatego też są doskonałym rozwiązaniem dla tych osób, które mają bardzo małą działkę i każdy centymetr jest dla nich na wagę złota.

Related

assm2012.pl web7group.com zen-satori.org