Promowanie aukcji Allegro. Jak to robić skutecznie?

Allegro od lat pozostaje najpopularniejszym serwisem oferującym możliwość sprzedaży przez internet. Coraz więcej z nas korzysta z tej możliwości, wyprzedając najróżniejsze produkty. Jedni decydują się wystawić na aukcję niepotrzebne książki czy płyty, dla innych Allegro to forma sklepu internetowego, w którym regularnie prowadzą sprzedaż swoich produktów. Bez względu na to, do której grupy należymy, decydując się na handel online, warto pamiętać o fakcie, że połowa sukcesu zależy od skutecznego wypromowania swojej aukcji. Jak to zrobić?

Sposoby na wypromowanie aukcji Allegro

 1. Miniaturka.
  Tworząc aukcję, nie zapominajmy o dodaniu miniaturki, na której widoczny jest produkt. Zadbajmy o to, żeby ta była estetyczna, a prezentowany na niej produkt wyglądał atrakcyjnie – inaczej możemy zapomnieć, że klienci klikną w naszą ofertę.
 2. Pogrubienie lub podświetlenie.
  Warto zadbać o to, żeby również tekst naszej oferty jakoś się wyróżniał. Najskuteczniejsze sposoby to zastosowanie pogrubienia lub podświetlenia. Która opcja będzie lepsza? Ta, której nie zastosowali Twoi konkurenci. Wtedy Twoja oferta będzie wpadać w oko.
 3. Wyróżnienie.
  To najskuteczniejszy sposób na dotarcie do klienta. Za drobną opłatą, Allegro może wyróżnić Twoją ofertę sprzedaży, umieszczając ją przed wszystkimi innymi – klient wtedy z pewnością jej nie przegapi, a wielu automatycznie skorzysta z pierwszej prezentowanej aukcji.
 4. Odnośniki.
  Jeśli prowadzisz regularną sprzedaż na Allegro, zadbaj o to, żeby w ofertach znajdowały się odnośniki do podobnych przedmiotów z Twojego asortymentu. W ten sposób zachęcisz klientów do kupna kolejnych produktów i ułatwisz im znalezienie tego, czego szukają.

Więcej o tym jak promować aukcje na Allegro znajdziesz w poradniku na stronie: http://blog.sky-shop.pl/5-jak-promowac-aukcje-na-allegro/

Related