Ranking kart pamięci micro SD

Karty pamięci SD to praktyczne nośniki danych. Mają kompaktowy rozmiar i wszechstronne zastosowanie. Stosowane są m.in. w urządzeniach mobilnych i cyfrowych aparatach fotograficznych. Rodzaj karty zależy od jej pojemności. Podstawowa karta SD ma pojemność do 2GB, karta SDHC mieści od 4 do 32 GB, a karta SDXC posiada pamięć od 64GB do nawet 2TB. Wybór konkretnej pojemności powinien zależeć od indywidualnych potrzeb. Najczęściej wybieranymi pozycjami z rankingu (https://www.bomi.pl/ranking-kart-pamieci-micro-sd-top-10-najlepszych-modeli-jaka-wybrac/) są karty o pojemnościach 4 – 32 GB. 

 

Przed zakupem karty SD warto się upewnić, że na pewno będzie ona obsługiwana przez urządzenie docelowe.

Nawet wiele nowoczesnych tabletów i smartfonów nie posiada slotu na karty pamięci, co wynika z ograniczenia grubości i rozmiaru sprzętu oraz zwiększonej popularności przechowywania danych w chmurze. Urządzenia mogą się różnić także standardem, ponieważ modele mają często ograniczenie co do największej pojemności. Najczęściej obsługują karty micro SD do 64GB.

Kolejny ważny parametr to prędkość karty. W najwolniejszych modelach wynosi ona 1MB/s, a w najszybszych nawet 10 MS/s.

Do standardowego użytku wystarczy jednak średnia prędkość. Karta micro SD powinna być też trwała i wytrzymała, co zwiększa bezpieczeństwo danych. Na rynku dostępnych wiele tanich modeli, których jakość jest dyskusyjna. Dlatego lepiej kupować bezawaryjne produkty wyłącznie uznanych i renomowanych marek. Warto zwrócić również uwagę kompatybilność z systemem. Karty micro SD dopasowane do systemu Android posiadają symbol A1.

Related

Zanieczyszczenie gleb to obok skażeń powietrza atmosferycznego oraz degradacji środowisk wodnych to...