Skuteczne oświetlenie pojazdu to bezpieczna droga do celu!

Odpowiednie oświetlenie jest istotne przez cały sezon, jednak szczególną uwagę należy na nie zwrócić w okresie zimowym, kiedy widoczność na drogach z powodu warunków atmosferycznych oraz szybko zapadającego zmroku jest gorsza. W takiej sytuacji niezmiernie ważne jest skuteczne oświetlenie drogi przed samochodem.

Jak zadbać o oświetlenie?

Sprawdź  światła – podczas tankowania, przed lub po umyciu samochodu lub w innej dowolnej chwili warto obejść samochód i sprawdzić, czy wszystkie światła są sprawne. W wybranych modelach właściciel samochodu jest w stanie samodzielnie wymienić żarówkę, podczas gdy w niektórych niezbędna będzie wizyta u elektryka lub w warsztacie, ponieważ uzyskanie dostępu do żarówki wymaga demontażu drobnych elementów auta.

Jeśli okaże się, że któraś żarówka jest przepalona, wymień obie, ponieważ obie lampy funkcjonują w podobnych warunkach, w związku z tym istnieje duże prawdopodobieństwo, że w najbliższym czasie przestanie działać także druga.

Istotne jest również, aby obie żarówki miały tą samą moc oraz tego samego producenta. Ostatnim elementem, który poprawi widoczność w zakresie oświetlenia jest dbanie o czystość kloszy samochodu. Oczywistym jest, że brudne reflektory  słabiej świecą.

Podsumowując, niewielkim nakładem sił oraz środków można sprawić, że jazda po zmroku oraz w trudnych warunkach atmosferycznych będzie bezpieczniejsza i mniej męcząca.

Więcej informacji znajdziesz na stronie sklepu motoryzacyjnego eport2000.pl.

Related

Osoby, które planują pomalować swój silnik powinny rozglądać się w pierwszej kolejności za farbami...

Wydaje się, że trudno o większą markę na rynku samochodów niż Ford. Amerykański producent to tak...