Sofy z funkcją spania i nowoczesne meble, czyli sprytne rozwiązania do małego mieszkania

Stylowe i praktyczne urządzenie małego mieszkania jest dla każdego gospodarza niełatwym zadaniem.  Jednak – wbrew pozorom – właściciele kawalerek lub dwupokojowych mieszkań nie są skazani na życie w niefunkcjonalnej przestrzeni. Dla wszystkich, którzy chcą ciekawie zaadaptować mieszkanie o ograniczonym metrażu mamy kilka praktycznych rad!

Kolorystyka ma znaczenie

Podstawowa zasada przyświecająca architektom aranżującym nieduże pomieszczenia brzmi: im jaśniej, tym lepiej! Pewnym sposobem na optyczne powiększenie pokoju jest zaaranżowanie go w oparciu o rozbieloną paletę. Meble z białej, połyskującej płyty, jasne kolory na ścianach, zwiewne, niemal przezroczyste firanki wpuszczające do pomieszczenia maksimum światła sprawią, że przestrzeń będzie wydawała się bardziej przestronna. Unikaj ciężkiej, masywnej i zwartej zabudowy. Dużo lepiej sprawdzą się pojedyncze, nieco oddalone od siebie meble w minimalistycznym stylu. W rogu pokoju warto umieścić wolnostojące, wysokie lustro. Dużą, ozdobną lampę zastąp punktowym oświetleniem LED.

Nie musisz całkowicie rezygnować z mocniejszych barw – biel powinna być motywem przewodnim, który warto uzupełnić o srebrne, szare i pastelowe akcenty.

Praktyczne sofy z funkcją spania zamiast dużego łóżka

W ciasnych mieszkaniach przeważnie brakuje miejsce na wydzielenie osobnego pomieszczenia z wielkim łóżkiem. Zazwyczaj to pokój dzienny przejmuje funkcje sypialni oraz salonu. Cenne miejsce zaoszczędzisz, kiedy zrezygnujesz z wolnostojącego łóżka na rzecz zgrabnej, rozkładanej kanapy. Wydaje Ci się, że wysypianie się na tego typu meblach jest niemożliwe? W takim razie musimy wyprowadzić Cię z błędu! Sofy z funkcją spania dostępne w ofercie czołowych producentów w niczym nie ustępują klasycznym łóżkom z drogimi materacami. Zaawansowana budowa wewnętrzna oraz przemyślany kształt zapewniają wygodę zarówno w pozycji siedzącej, jak i leżącej. Ważne jest, aby wybrać model z odporną na przetarcia tapicerką.

Ponadto, ciekawa sofa będzie nie tylko praktycznym meblem stwarzającym optymalne warunki do zdrowego wypoczynku, ale również stylową ozdobą pomieszczenia. Doskonałym sposobem na przełamanie monochromatycznej, jasnej kompozycji  jest wstawienie do pokoju niezwykle modnej sofy z welurowym obiciem w kolorze butelkowej zieleni, bordo albo granatu. Aby kanapa nie prezentowała się zbyt ciężko, postaw na lekki model osadzony na wysokich nóżkach.

Related

Sypialnia zawsze powinna zostać urządzona z należytą starannością, ponieważ wpływa to na jakość...

Wśród meblowych propozycji, które obecnie cieszą się największą popularnością znajdują się...

venndo.pl corralesartists.org zobacz więcej