Szczawnica w pigułce

Miasto Szczawnica jest położone w dolinie Grajcarka na granicy Małych Pienin oraz Beskidu Śląskiego. Miejscowość przyciąga masę turystów, przede wszystkim ze względu na swój mikroklimat oraz czyste powietrze, które ma pozytywny wpływ szczególnie na poprawę zdrowia i stan górnych dróg oddechowych.

Na wyjątkowość tej miejscowości wypływają także rezerwaty przyrody. Decydując się na urlop, nie musisz martwić się o bazę noclegową, bowiem apartamenty w Szczawnicy oferują szeroki wybór miejsc noclegowych. Jednak nocleg to nie wszystko – sprawdź, co koniecznie musisz zwiedzić.

Najważniejsze atrakcje turystyczne

Te atrakcje Szczawnicy musisz zobaczyć koniecznie:

  • Promenada w Szczawnicy – deptak o długości 1800 m biegnący wzdłuż Grajcarka. Główną atrakcją promenady jest zegar kwiatowy, który oprócz wskazywania godziny wygrywa melodie.
  • Wąwóz Homole położony w miejscowości Jaworki – jest zbudowany ze skał wapiennych uznawany za jeden z piękniejszych wąwozów w Polsce.
  • Zdrojowy górny park z oryginalnymi rzeźbami i muszlą koncertową.
  • Cerkiew w Jaworkach, będąca obecnie kościołem katolickim pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela.
  • Trzy Korony – jeden z najczęściej odwiedzanych szczytów, z którego można podziwiać widok Pienińskiego Parku Narodowego.
  • Wodospad Zaskalnik – jego wysokość wynosi około 5 m, jest zazwyczaj spokojny, jednak po obfitych opadach jego nurt przyśpiesza.

Ponadto do atrakcji turystycznych należą także rafting, spływ Dunajcem oraz liczne trasy rowerowe, jak i konne.

Related