Szybki i względnie bezbolesny rozwód… To możliwe

Większość osób składających wniosek o rozwód liczy na szybkie i jak najmniej bolesne rozwiązanie swojego małżeństwa. Niestety, zazwyczaj okazuje się, że formalne zakończenie związku nie jest tak proste, jak życzyłaby sobie tego każda ze stron. Czy możliwe jest uzyskanie szybkiego rozwodu? Odpowiedź brzmi: tak!

Z orzekaniem o winie czy bez?

Jeśli obie strony są zgodne, że ich dalsze wspólne życie jest niemożliwe  i chcą w szybkim czasie zacząć nowy rozdział w pojedynkę, powinny złożyć wniosek o rozwód bez orzekania o winie. Jeśli współmałżonkowie są jednomyślni w problematycznych zazwyczaj kwestiach podziału majątku czy opieki nad dziećmi, sąd może ogłosić rozwód już po dwóch czy nawet jednej rozprawie. Zgodność obu stron, brak konieczności gromadzenia materiału dowodowego i podziału majątku znacznie skraca czas postępowania sądowego.

Wnioskowanie o obarczenie jednej ze stron wyłączną winą za rozpad pożycia oznacza dochodzenie swoich praw na wokandzie, przedstawianie i gromadzenie materiału dowodowego (w tym opinii biegłych) oraz konieczność przesłuchiwania świadków, przez co sprawa może ciągnąć się miesiącami, a nawet latami.

Dobry prawnik to podstawa

Nieznajomość przepisów, przeoczenie terminów, nieodpowiednie zachowanie na sali sądowej czy błędy w pismach urzędowych mogą skutkować nieprzewidzianymi komplikacjami, a co za tym idzie – wydłużeniem całego procesu. Jeśli nie chcesz, aby sprawa rozwodowa wiązała się z częstymi wizytami w sądzie, wielkim stresem i dodatkowymi kosztami, nawiąż współpracę z doświadczonym prawnikiem. Możesz mieć pewność, że pomoc specjalisty biegłego w prawie rozwodowym znacząco usprawni całą procedurę. Więcej cennych informacji dotyczących rozwodów udostępnia na swojej stronie kancelaria adwokacka adwokat-katowice.info.pl.

 

 

Related

Chcesz obstawiać sport? Obawiasz się zbyt dużego ryzyka, bo brakuje Ci odpowiednich kompetencji? Nic...

https://bombardirovka.com/jakie-noze-powinnismy-miec-w-kuchni/ weyden.com.pl http://scott2012.org/wyjazd-do-pracy-poza-granice-kraju/