Urządzanie salonu – postaw na obrazy!

Podczas urządzania salonu warto kierować się przede wszystkim swoim gustem. Nie wszyscy jednak mają gotową wizję aranżacji pokoju dziennego. Wówczas dobrze jest zapoznać się z najnowszymi trendami w tym zakresie. Od jakiegoś czasu projektanci wnętrz stawiają przede wszystkim na obrazy.

Inspiracje sprzed lat

Wprawdzie w modzie królują teraz lata 90. XX wieku, ale projektanci wnętrz sięgają nieco dalej, aż do lat 50. i 60. ubiegłego stulecia. Okazuje się, że był to okres wyjątkowy dla światowego designu. To właśnie wówczas powstał pop art, który inspiruje artystów to dzisiaj. Popartowe obrazy i te inspirowane sztuką komiksową to świetne rozwiązanie do niejednego salonu. Najlepiej sprawdzą się jednak we wnętrzach nawiązujących do stylistyki retro. Są one na ogół bardzo kolorowe, dlatego ożywią każde pomieszczenie.

 

Geometryczne wzory

Geometryczne wzory cieszyły się popularnością już w starożytności. Podobnie jest i dzisiaj. W czym tkwi ich fenomen? To przede wszystkim odpowiedź na nudne niekiedy już wzory zaczerpnięte z natury. Za ich sprawą każda aranżacja sprawia wrażenie nowoczesnej, a przy tym nigdy nie wyglądają kiczowato.

Kolory przede wszystkim

Przez wiele ostatnich lat w aranżacjach wnętrz królowała biel, ale trend ten się powoli odwraca. Teraz projektanci radzą sięgać po kolorowy – im bardziej intensywne, tym lepiej. W salonie najlepiej sprawdzają się zielenie, błękity oraz czerwienie i róże. Dzięki plakatowi w żywych kolorach wnętrze od razu wyda się być bardziej interesujące.

Im mniej, tym lepiej

Minimalizm to trend modny od lat i nie zapowiada się w tej kwestii na zmiany w najbliższym czasie. Do takich wnętrz pasują plakaty z napisami, które od jakiegoś czasu cieszą się ogromną popularnością. Ich wybór jest bardzo szeroki, a więc bez problemu można znaleźć model pasujący do danej aranżacji. Wiele osób stawia na plakaty z treściami motywacyjnymi czy romantycznymi cytatami.

Niebanalne materiały

Od jakiegoś czasu coraz większą popularnością cieszą się motywy, które nawiązują do kosztownych i rzadkich materiałów – marmuru, kryształu, szlachetnych kamieni czy egzotycznego drewna. Okazuje się więc, że w salonie strzałem w dziesiątkę może być plakat, który nie przedstawia żadnej rzeczy, ale jedynie fakturę danego materiału. Taki plakat może z powodzeniem zastąpić nawet fototapetę. Motywy tego rodzaju świetnie prezentują się zawieszone nisko nad kanapą. Aby efekt był bardziej spektakularny można również połączyć ze sobą kilka płócien tego typu.

Nietuzinkowe prace polskich młodych artystów można zakupić na portalu Gurupa

Related

"Krzesła ogrodowe plastikowe tanio" - takie hasła reklamowe na sklepach z artykułami ogrodniczymi można...