W poszukiwaniu inspiracji na zdrowe przekąski

Smaczne i zdrowe przekąski pozwolą nam zaspokoić głód pomiędzy posiłkami. Obecnie trwa moda na to, aby przekąski przygotowywać samodzielnie i aby były one pełne świeżych produktów. Do lamusa odchodzą przyzwyczajenia takie jak spożywanie niezdrowych chipsów czy orzeszków. Polacy pragną odżywiać się zdrowiej i są świadomi tego, jak bardzo jedzenie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie.

Przygotuj przekąski samodzielnie!

Do przygotowania zdrowych przekąsek nie trzeba wiele – istotne będą interesujące przepisy, jak również odpowiednio wyposażona kuchnia. Najlepsze garnki, patelnie i noże zapewni nam producent gerlach.pl. Przepisów warto szukać przede wszystkim w książkach kucharskich, ale i publikacjach topowych blogerów, którzy obecnie lansują zdrowe przekąski i posiłki. Ich propozycje są zazwyczaj wydawane w formie ebooków.

Z jakich produktów korzystać?

Najważniejsze jest, aby przekąski składały się z warzyw i owoców, najlepiej w formie nieprzetworzonej. Do pracy czy szkoły możemy zabierać pokrojone w paski marchewki, jabłka, kalarepę – najlepiej niech będą to warzywa i owoce sezonowe. Dobrym pomysłem jest również wykorzystanie ziaren zbóż, z których po dodaniu kilku składników (np. żurawiny, suszonych moreli, daktyli czy rodzynek) bez trudu uformujemy zdrowe batoniki.

Co mieć przy sobie do picia?

Coraz więcej osób nosi przy sobie niewielkie bidony z ulubionymi napojami – to także może być droga do znacznie lepszego zdrowia. Zazwyczaj w bidonach umieszczana jest woda z dodatkiem soku lub tez listkami mięty, które sprawiają, że nabiera ona orzeźwiającego smaku. Decydując się na własny bidon z wodą nie musimy już każdego dnia kupować słodkich, gazowanych napojów. Kupując pojemnik wielorazowego użytku dodatkowo chronimy środowisko naturalne!

 

 

 

Related

Wśród meblowych propozycji, które obecnie cieszą się największą popularnością znajdują się...

Każde pokolenie ma własne zapatrywanie na świat. Rodzą się zupełnie nowe pomysły w każdej dziedzinie...