Wyciskarka – prosty sposób na zdrowy sok

Wyciskarka – prosty sposób na zdrowy sok

Soki są nie tylko smaczne, ale stanowią również źródło wielu ważnych substancji odżywczych. Jednocześnie jakość takich napojów kupowanych w sklepie bardzo często pozostawia wiele do życzenia. Dlatego osoby, które zwracają uwagę na swoje zdrowie, powinny zastanowić się nad zainwestowaniem w odpowiednie urządzenie.

Jak działa wyciskarka do soków?

Działanie wyciskarek jest oparte na prostej zasadzie. W tego typu urządzeniach wykorzystuje się odpowiedni ślimak, który przeciska składniki przez sitko i w ten sposób wyciska z nich cenny sok. Takie rozwiązanie pozwala na uzyskanie dużego stężenia wartościowych substancji odżywczych.

Pod względem właściwości przygotowywanego napoju, wyciskarka do soków wypada korzystniej niż sokowirówka. Wyciskarka ma stosunkowo niskie obroty, co sprawia, że przygotowanie soku może zająć więcej czasu, ale jednocześnie powoduje zachowanie niskiej temperatury. Dzięki temu ostateczny produkt zachowuje więcej witamin, minerałów i enzymów wpływających na trawienie.

Dlaczego warto?

Zakup wyciskarki do soków może wydawać się niepotrzebnym wydatkiem. W końcu w sklepach można znaleźć bardzo duży wybór gotowych soków z różnych owoców oraz warzyw. Warto jednak pamiętać, że takie produkty nigdy nie będą zawierały takiego samego stężeni wartościowych substancji, jak świeży sok. Jednocześnie są one wzbogacane o różne dodatki, które mają poprawić smak i zapach, w tym bardzo często zawierają duże ilości cukru.

Wyciskarka do soków pozwala na przygotowanie smacznego napoju z wielu różnych produktów. Dotyczy to nie tylko owoców, ale także różnego rodzaju zielonych liści, traw, czy ziół. Dodatkowo dostępne są modele, które posiadają szereg przydatnych, praktycznych funkcji, między innymi opcję przygotowywania koktajli, sorbetów lub mleka roślinnego.

Jaką wyciskarkę kupić?

W sklepach można znaleźć bardzo duży wybór modeli wyciskarek do soków. Różnią się one pod względem jakości wykonania i zastosowanych materiałów, dodatkowych funkcji oraz ceny. Warto także zwrócić uwagę na łatwość czyszczenia wybranego urządzenia, ponieważ mycie wielu małych części może być dosyć kłopotliwe i czasochłonne.

Oczywiście przy wyborze wyciskarki do soków trzeba także brać pod uwagę swoje potrzeby, głównie ilość przygotowywanych soków. Jednocześnie warto pamiętać, że jakość danego urządzenia może mieć wpływ na ilość wartości odżywczych w przygotowanym napoju. Dlatego osoby, którym szczególnie zależy na zdrowym odżywianiu mogą zdecydować się na zakup urządzenia z wyższej półki.

Artykuł powstał we współpracy z Cook Store

You might also like

Dom i Wnętrze

Jak dobrać narzutę?

Coraz większą wagę przywiązujemy do wyglądu naszych sypialni. Za pomocą kilku dodatków takich jak pościel, narzuta, czy zasłony możemy w dowolny sposób zmienić charakter wnętrza w zależności od pory roku

Dom i Wnętrze

Idealnie urządzona łazienka

Podpowiadamy, jak zabrać się za urządzanie łazienki, żeby później nie żałować swoich wyborów. Postaw na praktyczne meble Praktyczne meble łazienkowe to święty Graal urządzania łazienki. Nie oznacza to jednak, że

Dom i Wnętrze

Budowa domu – jaki koszt?

Podstawowym pytaniem wielu osób marzących o budowie domu jest: jaki to będzie koszt? Pieniądze przeznaczone na budowę domu wiele osób musi nie tylko oszczędzać przez długie lata, ale również często